Betclic 1. LigaPiłka Nożna

Matematyka. Zapowiedź meczu z GKS-em Katowice

Ostatnia kolejka Fortuna 1. Ligi już przed nami. Ełkaesiacy jadą do Katowic zapewne w nienajlepszych nastrojach, po tym, jak ponieśli dotkliwą porażkę na własnym stadionie z Odrą Opole. Jednakże, nie mogą oni zwieszać głów, dopóki piłka jest w grze – wszak wciąż mają szansę na załapanie się do gry w barażach. Będą potrzebowali do tego sprzyjających rezultatów innych spotkań, ale przede wszystkim zwycięstwa z niepokonaną od pięciu spotkań GieKSą.

Trudno o optymizm po takim meczu, jaki ełkaesiacy mieli w zeszły weekend z Odrą. Łodzianie do Katowic przede wszystkim jadą po trzy punkty, skoncentrowani na osiągnięciu dobrego wyniku, aniżeli analizując ewentualne możliwości na zakończenie sezonu zasadniczego w barażach. Mimo tego, trudno nie mieć tego z tyłu głowy, gdyż biało-czerwono-biali wciąż mają matematyczne szanse na to, aby znaleźć się dzisiaj w pierwszej szóstce. Przede wszystkim podopieczni trenera Pogorzały muszą zdobyć trzy punkty, a dopiero w następnej kolejności przyglądać się wydarzeniom, które będą miały miejsce na innych stadionach I Ligi. Poza wygraną z GieKSą, aby móc zagrać w barażach, ŁKS musi spoglądać na rezultaty w spotkaniach ChrobregoSandecji oraz Podbeskidzia.

Źródło – 90minut.pl

Wypowiedzi przed meczem

Marcin Pogorzała (trener ŁKS): – Cały ten okres, od momentu kiedy przejąłem zespół i jeżeli mówimy o błędach nie tylko ukazujących się w meczu z Odrą, to był tak naprawdę trochę brak nowego początku, rozpoczęcia budowania drużyny od podstaw, w jakichś określonych zasadach. Bardziej to była kwestia reagowania na to co się dzieje i jakie są potrzeby. Trochę już o tym wspominałem – pierwsze główne wyzwanie to było znalezienie sposobu, żeby tworzyć sytuacje, później jak się zaczęły pojawiać, to szukaliśmy sposobu na odblokowanie zawodników, żeby bramki wpadały. Dzisiaj ten tydzień jest takim, w którym się cofnęliśmy. Zaczęliśmy od początku, po to, że być może taka dzisiaj jest potrzeba i to jeżeli chodzi o organizację w defensywie, poruszanie się zawodników, współpracę. To było coś, co zakładaliśmy, że jest na dość dobrym poziomie, patrząc nawet na ilość straconych bramek, to nie był palący problem. Jesteśmy po meczu, gdzie straciliśmy cztery bramki, więc położyliśmy mocniejszy nacisk na przyczyny traconych bramek, nie tylko na ostatnią fazę tych akcji, ale na to, jak to się kształtowało. To był główny wniosek po Opolu i mam nadzieję, że w Katowicach będziemy pod tym względem lepiej zorganizowani. 

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela po 33 kolejkach Fortuna 1. ligi

Sytuacja kadrowa

Na konferencji przedmeczowej trener Marcin Pogorzała zdradził, że po krótkich problemach zdrowotnych do składu powrócił Kelechukwu Ibe-Torti, za to nie pojawi się w nim Stipe Jurić. W składzie GieKSy zabraknie zaś Filipa Szymczaka, najlepszego strzelca zespołu (11 bramek), który w ostatniej kolejce obejrzał czwartą żółtą kartkę w tym sezonie, za którą w tej kolejce będzie musiał pauzować.

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z GKS-em Katowice będzie transmitowane jedynie w serwisie Polsat Box GO. Początek transmisji o godzinie 12:30, pierwszy gwizdek 10 minut później.

Tak było jesienią

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Łukasz Szczech (Kobyłki)

Asystenci: Michał Pierściński, Grzegorz Olejarczyk

Sędzia techniczny: Piotr Szypuła

Sędziowie VAR: Sebastian Krasny, Katarzyna Wójs

 

Przewidywane składy

ŁKS: Marek Kozioł – Mateusz Bąkowicz, Maciej Dąbrowski, Adam Marciniak, Adrian Klimczak – Maksymilian Rozwandowicz, Michał Trąbka, Pirulo – Maciej Wolski, Maciej Radaszkiewicz, Piotr Janczukowicz

GKS Katowice: Dawid Kudła – Bartosz Jaroszek, Arkadiusz Jędrych, Michał Kołodziejski – Arkadiusz Woźniak, Rafał Figiel, Oskar Repka, Grzegorz Rogala – Adrian Błąd, Marko Roginić, Patryk Szwedzik

 

Przeczytaj więcej o meczu GKS Katowice – ŁKS Łódź:

Obsada sędziowska meczu GKS Katowice – ŁKS Łódź

Historia spotkań z GKS-em Katowice

Przedmeczowy wywiad z trenerem Marcinem Pogorzałą

Fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119