Piłka NożnaWypowiedzi

Marcin Pogorzała po sparingu z CSC Selimbar: Cieszymy się z tego sparingu, ale na pewno nie bujamy w obłokach

Marcin Pogorzała i sztab szkoleniowy Łódzkiego Klubu Sportowego byli zadowoleni z występu swoich podopiecznych, w niedzielnym sparingu z CSC Selimbar. Łodzianie zaaplikowali rywalom pięć bramek, ale nikt nie popada w samozadowolenie.

–  Na pewno fajną sprawą są rozmiary tego zwycięstwa. Rozmawialiśmy zresztą niedawno o tym, że ta drużyna potrzebuje podobnego meczu. Oczywiście, zdajemy sobie sprawę z obecnego etapu przygotowań do rundy wiosennej i przede wszystkim z tego, że było to tylko spotkanie kontrolne. W pojedynczych akcjach i wybranych fragmentach spotkania funkcjonowaliśmy już tak, jak to sobie wyobrażamy, czyli blisko optimum. Są jednak nadal elementy, które należy poprawić i dotyczą one m.in. poruszania się po boisku, współpracy czy indywidualnych decyzji podejmowanych przez zawodników. Zarówno w pierwszej , jak i w drugiej połowie stworzyliśmy sobie dobre sytuacje do zdobycia bramek, których nie udało się wykorzystać i to jest na pewno coś, na co należy zwrócić uwagę. Cały czas powtarzamy zawodnikom, że przed nami taki moment sezonu w pierwszej lidze, w którym każda akcja może decydować o losach danego spotkania. Cieszymy się zatem z tego sparingu, ale na pewno nie bujamy w obłokach i nie popadamy w huraoptymizm – powiedział Pogorzała.

– Mieliśmy plan na te dwa mecze sparingowe od początku. Zawodnicy byli gotowi na rozegranie więcej niż tylko 45 minut. Niektórzy w ten weekend mają nawet już 90 minut w nogach. Jutro mamy w planie jeden trening, natomiast we wtorek i w środę odbędą się zajęcia pod względem objętości i intensywności ukierunkowane na przygotowanie do sparingu. Zamierzamy dopracowywać elementy taktyczne i chcielibyśmy, żeby ten ostatni sparing w trakcie zgrupowania w Turcji wypadł dobrze zarówno pod względem wyniku, jak i samej gry – dodał asystent Kibu Vicuñi.

Ostatni mecz kontrolny na tureckiej ziemi, ełkaesiacy rozegrają w najbliższą środę z ukraińską Worskłą Połtawa.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119