Piłka NożnaPKO BP EkstraklasaWypowiedzi

Marcin Matysiak: Gramy i walczymy do końca

Łódzki Klub Sportowy zainaugurował w piątkowy wieczór 27. kolejkę PKO BP Ekstraklasy. Tym razem rywalem łodzian była Cracovia, której udało nam się urwać dwa punkty. Po dobrze prezentującym się meczu wracamy do domu z jednym punktem. Mecz podsumował trener ŁKS-u, Marcin Matysiak.

O meczu:

– Myślę, że emocje jeszcze nie opadły, co wskazuje na to, że ten mecz był bardzo emocjonujący. Obfitował w dużą ilość sytuacji bramkowych. Na pewno było to ciekawe spotkanie dla kibica, bo będąc trenerem i patrząc na to wszystko spod linii były emocje, to myślę, że na trybunach były jeszcze większe. Jeśli chodzi o mój zespół, to pierwsza rzecz jaka mnie się nasuwa po tym meczu nie patrząc na wynik tego spotkania, to jest duma i duży szacunek. Wiedzieliśmy w jakich nastrojach przystępujemy do tego meczu. Wszyscy wiedzą co nas spotkało tydzień temu i na pewno od strony mentalnej nie był to łatwy mecz dla naszego zespołu. Dźwignęliśmy to i było to widać. W pierwszej połowie przegrywaliśmy 1:0, ale uważam, że było kilka ciekawych akcji. Potrafiliśmy wyjść spod pressingu przeciwnika, potrafiliśmy się dłużej utrzymywać przy piłce, tak na prawdę brakowało nam tylko kreowania sytuacji. Na początku pierwszej połowy udało nam się taką sytuację wykreować, kilka sytuacji było też po stałych fragmentach. W pierwszej połowie właśnie tego kreowania zabrakło i zdobywania tej przestrzeni za plecami linii obrony Cracovii. Druga połowa była jeszcze lepsza niż pierwsza w naszym wykonaniu. Kreowaliśmy sobie więcej tych sytuacji i dzięki temu zdobyliśmy dwie bramki. Oczywiście straciliśmy też drugą bramkę, troszkę po takim błędzie indywidualnym, ale na pewno nie mam żadnych pretensji. Chcemy grać w piłkę, budować akcje, utrzymywać się przy piłce i dzisiaj kilkakrotnie tak to wyglądało. Końcówka meczu była bardzo emocjonująca po obu stronach, bo zarówno pod naszą bramką się kotłowało jak i pod bramką Cracovii. W ostatnich sekundach jeszcze mieliśmy piłkę w polu karnym, zabrakło decyzji lub dobrego dogrania piłki. 

O wyniku:

– Na ten moment czuję niedosyt. Emocje mną targają w środku. Często tak jest, że jak się przeanalizuje na spokojnie mecz, to wnioski są odmienne, ale na ten moment czuję niedosyt. Uważam, że drużyna włożyła ogromny wysiłek i na prawdę realizowała to co sobie założyliśmy, zarówno w tych działaniach defensywnych jak i ofensywnych. 

O utrzymaniu się w Ekstraklasie:

– Ja cały czas wierzę i myślę, że ta wiara była cały czas widoczna dzisiaj na boisku wśród zawodników. Kluczowe jest to, czy zawodnicy wierzą i czy pójdą za tą naszą wiarą. Dzisiaj widzieliśmy, że tak jest. Gramy i walczymy do końca. Walczymy też o szacunek, żeby cały czas pokazywać 100% zaangażowania i determinację. 

O tym, jaki był plan na Cracovię:

– Wiedzieliśmy, że Cracovia ma dużą jakość w drużynie, że w działaniach ofensywnych gra 3-4-3, w defensywnych 5-4-1, ale też wiedzieliśmy, że może wyjść do nas wyżej ze względu na to, które zajmujemy miejsce w tabeli i jak wyglądał nasz ostatni mecz. Wiedzieliśmy, że mają dwóch bardzo dobrych fizycznie i szybkich napastników, którzy będą szukali tego zagrania za plecy, dlatego musieliśmy być przygotowani, żeby to zneutralizować. Wiedzieliśmy również, że musimy zbierać drugie piłki, bo w momencie, kiedy te dłuższe piłki były grane na napastników, to chcieliśmy zachować tę jedność. Byliśmy świadomi, że Cracovia wykorzystując takie sytuacje jest bardzo groźna i to się potwierdziło. Nie udało nam się w pełni zniwelować wszystkich działań Cracovii, ale też się tak nie da. To jest piłka nożna i te momenty, na które trzeba być przygotowanym. Przy analizie udało nam się tych kilka ich fragmentów znaleźć, ale też i to, że jest drużyną powtarzalną, a to nie jest łatwe. 


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119