Marcel Wszołek zgłoszony do rozgrywek!

Marcel Wszołek został zgłoszony przez Łódzki Klub Sportowy do systemu Extranet, Polskiego Związku Piłki Nożnej i jest uprawniony do gry w Fortuna 1. lidze oraz Fortuna Pucharze Polski.

Zarejestrowanie utalentowanego prawego obrońcy, tuż przed meczem z Cracovią, może się wiązać, z tym, że 19-latek znajdzie się w kadrze meczowej na dzisiejsze spotkanie. W pierwszym zespole ŁKS-u mamy sporo problemów na prawej stronie defensywy i być może Wszołek dostanie swoją szansę, tym bardziej, że w Pucharze Polski musi na boisku występować dwóch młodzieżowców.

Wszołek trafił do ŁKS-u rok temu z Lechii Gdańsk, ale z powodu poważnej kontuzji kolana, długo nie mógł pojawił się na murawie. Od tego sezonu jest pewnym punktem trzecioligowych rezerw, gdzie jest jednym z wyróżniających zawodników. W rozgrywkach 21/22, ma na koncie jednego gola oraz dwie asysty, w dziewięciu występach. W tym tygodniu piłkarz trenował z pierwszym zespołem, prowadzonym przez Kibu Vicuñę.

Po zgłoszeniu Marcela Wszołka do rozgrywek, na ten moment kadra Łódzkiego Klubu Sportowego uprawniona do gry w Fortuna 1. Lidze i Fortuna Pucharze Polski liczy 33 osoby.

Lista piłkarzy ŁKS zgłoszonych do Fortuna 1.ligi w systemie Extranet: 

Bramkarze: Dawid Arndt, Aleksander Bobek, Michał Kot, Marek Kozioł

Obrońcy: Adrian Klimczak, Nacho Monsalve, Maciej Dąbrowski, Jan Sobociński, Mieszko Lorenc, Kamil Dankowski, Oskar Koprowski, Bartosz Szeliga, Mateusz Bąkowicz, Adam Marciniak, Marcel Wszołek

Pomocnicy: Maciej Wolski, Mikkel Rygaard, Antonio Dominguez, Javi Moreno, Piotr Gryszkiewicz, Michał Trąbka, Mikołaj Lipień, Pirulo, Jan Kuźma, Jakub Tosik, Maksymilian Rozwandowicz, Dariusz Gmosiński, Kelechukwu

Napastnicy: Samu Corral, Piotr Janczukowicz, Stipe Jurić, Ricardinho, Maciej Radaszkiewicz

Foto: Łukasz Żuchowski