Mamrot oficjalnie zaprezentowany w Jagiellonii

Ireneusz Mamrot został oficjalnie zaprezentowany jako nowy szkoleniowiec Jagiellonii Białystok. 50-latek podpisał z klubem z Podlasia kontrakt na rok, z opcją przedłużenia o kolejne dwa sezony.

Dla trenera jest to powrót do Białegostoku. W Jadze pracował w latach 2017-19. ŁKS prowadził w 13 spotkaniach, a zespół pod jego wodzą zdobywał 1,38 pkt na mecz.

– Zawsze miło wraca się do miejsc, z którymi wiążą się dobre wspomnienia. Takich mam mnóstwo w Białymstoku – sezon wicemistrzowski, dotarcie do finału zmagań o Puchar Polski, chociaż sam mecz z Lechią odbija się czkawką, a także boje o europejskie puchary, w tym dramatyczna batalia z Rio Ave. Poza tym sama atmosfera tego miasta, olbrzymie wsparcie i serdeczność. Kiedy tylko minąłem rogatki miasta natychmiast wróciły wspomnienia, a jeszcze bardziej się nasiliły, kiedy zobaczyłem gablotę z medalami i znalazłem te dwa wywalczone przez moją drużynę. Nie chcę, aby zabrzmiało to jak tanie obiecanki, ale zrobię wszystko, by dorobek Jagi jeszcze się powiększył. Bardzo mi na tym zależy – powiedział po podpisaniu umowy.

Foto: Jagiellonia