Maciej Wolski: Bardzo dobrze czuję się na prawej obronie

Maciej Wolski towarzyszył trenerowi Wojciechowi Stawowemu na konferencji prasowej po spotkaniu w Bełchatowie. Zawodnik Łódzkiego Klubu Sportowego został zapytany m.in. o środowym mecz z GKS-em, ale także o jego preferencje boiskowe.

O meczu

– Bardzo cieszę się z kolejnych zdobytych trzech punktów. Spodziewaliśmy się ciężkiego meczu i właśnie tak było. Źle zaczęliśmy to spotkanie jednak udało nam się szybko odrobić straty i wyjść na prowadzenie co bardzo cieszy. Potrzeba nam takich impulsów. 

O trudnych warunkach do gry

– Taka pogoda powoduje to, żeby oddawać więcej strzałów, ponieważ jest to zawsze większe zagrożenie. Powiedzieliśmy sobie w szatni, że chcemy oddawać dużo strzałów, ale tak samo jest w drugą stronę. Chcieliśmy asekurować Arka, bo wiadomo, że na takiej murawie zawsze łatwo o błąd. 

O grze na prawej obronie

– Czuję się bardzo dobrze na prawej obronie, jednak nie ma u mnie problemu na jakiej pozycji gram. Prawa obrona to autorski pomysł trenera. Z lepszym bądź gorszym skutkiem to wychodzi, ale jestem bardzo zadowolony z tej pozycji. I mogę powiedzieć, że czuję się tam najlepiej. 

Foto: Adrian Mielczarski