ŁKS w Side. Intensywna praca przed ostatnim sparingiem

Ełkaesiacy wczoraj rozpoczęli ostatni tydzień zgrupowania w Turcji. Dziś, po lżejszym poniedziałku, wrócili do intensywnej pracy na boisku i na siłowni. Sztab szkoleniowy zwracał we wtorek uwagę zarówno na przygotowanie fizyczne, jak i na aspekty taktyczne, szczególnie pod kątem ostatniego sparingu, który zostanie rozegrany w środę.

Po poniedziałkowej regeneracji, związanej z rozegraniem w weekend dwóch sparingów, ełkaesiacy wrócili do standardowej rutyny dnia – dwa intensywne bloki treningowe. Pierwszy, mimo nieprzychylnej, ulewnej pogody, odbył się na boisku. Sztab szkoleniowy skupił się na pracy nad mocą i wydolnością swoich podopiecznych. Podsumowaniem tych zajęć była gra wewnętrzna, w trakcie której zespół pracował nad taktycznymi zagadnieniami związanymi z rozegraniem piłki, pod kątem środowego sparingu.

Drugi trening odbył się popołudniu – zespół został podzielony na dwie grupy, z czego pierwsza udała się ponownie na boisko, zaś druga ćwiczyła na siłowni. Tym razem trener Kibu Vicuña wziął na tapet stałe fragmenty gry, szybkie rozegranie piłki i finalizację akcji ofensywnych, a biało-czerwono-białym w ćwiczeniach nie przeszkodził nawet porywisty wiatr.

Jutro o godz. 13.30 ełkaesiacy rozpoczną ostatni mecz sparingowy w trakcie zgrupowania w Turcji. Na boisku w Belek łodzianie zmierzą się z ukraińską Worskła Połtawa.

Fot. ŁKS Łódź