Fortuna 1. LigaPiłka NożnaTransfery

ŁKS sprawia świąteczny prezent swoim fanom. Mikkel Rygaard piłkarzem „Rycerzy Wiosny”!

Łódzki Klub Sportowy ogłosił dziś pozyskanie nowego zawodnika. Trzyipółletni, ważny do 30 czerwca 2024 roku, kontrakt podpisał Mikkel Rygaard Jensen. Duńczyk, który kończy dziś 30 lat, do niedawna bronił barw duńskiego FC Nordsjælland.

Rygaard zaczynał swoją karierę piłkarską w rodzinnym Nykøbing Falster Alliancen, W 2005 roku przeniósł się do Herfölge BK, gdzie występował przez dwa sezony. W 2007 roku jego talent został dostrzeżony przez skautów angielskiego Charlton Athletic i tam został wytransferowany wraz z innym Duńczykiem – Martinem Christensenem. W Anglii grywał głównie w zespole U-18, ale miał szansę zagrać także w kilku sparingach w pierwszej drużynie prowadzonej wówczas przez Alana Pardew. Po półtora rocznej przygodzie wrócił do kraju.

W Danii Mikkel długo grywał w niższych ligach m.in. w takich zespołach jak: HB Køge. B.1921 Nykøbing i Naestved BK. Przełomowym momentem w karierze pomocnika były przenosiny do Lyngby BK w 2016 roku. W pierwszym sezonie Rygaard poprowadził swój zespół do awansu do duńskiej Superligi, a sam indywidualnie zdobył nagrodę piłkarza sezonu w drugiej lidze. Były młodzieżowy reprezentant Danii po dwóch latach gry w Lyngby na tyle wyrobił sobie markę w najwyższej klasie rozgrywkowej, że zgłosił się po niego FC Nordsjælland. W obecnych rozgrywkach rozegrał 13 meczów ligowych, trafiając trzykrotnie do siatki rywali. Ponadto zaliczył dwie asysty.

Mikkel Rygaard Jensen jest ofensywnym lewonożnym środkowym pomocnikiem, choć z powodzeniem radzi sobie także jako fałszywy napastnik – tak grywał często w ostatnim sezonie duńskiej Superligi. Mocną stroną 30-latka są świetnie bite stałe fragmenty gry, które często stwarzają ogromne zagrożenie pod bramką rywali.

Nowy zawodnik biało-czerwono-białych będzie w zespole Wojciecha Stawowego występował z numerem 7 na koszulce.

Rygaard w ostatnim czasie był liderem FC Nordsjaelland, przez niego przechodziły wszystkie akcje tej drużyny. Dlatego zawodnik ten jest w ścisłej czołówce asyst drugiego stopnia w Danii – powiedział na łamach oficjalnej strony klubu Łukasz Mika, szef skautingu Łódzkiego Klubu Sportowego. – Mikkel jest typem boiskowego lidera, który w praktycznie każdym spotkaniu zalicza największą liczbę kontaktów z piłką. Bardzo dobrze wprowadza arytmię czym reguluje tempo rozgrywanych przez zespół akcji. Potrafi we właściwym momencie przyspieszyć grę niesygnalizowanym podaniem prostopadłym, jak i wie kiedy należy zwolnić czy zmienić ciężar dokładnym przerzutem. Dysponuje bardzo dobrym przeglądem pola i szybko podejmuje właściwe decyzje. Jego mobilność i inteligencja boiskowa sprawiają, że niemal w każdym momencie meczu jest „pod grą”, a dzięki świetnemu wyszkoleniu technicznemu wszystko powyższe przebiega bardzo płynnie. Dodatkowym atutem jest jego ułożona lewa noga, którą przynosi zagrożenie wykonując stałe fragmenty, zarówno jeśli chodzi o bezpośrednie uderzenia, jak i dośrodkowania – dodał Mika.

Więcej o nowym zawodniku będzie można przeczytać w sylwetce przygotowanej przez naszą redakcję, która pojawi się niebawem na łamach ŁKSFANS. 

Mikkel witamy w biało-czerwono-białej Łodzi i życzymy powodzenia w reprezentowaniu klubu z przeplatanką na piersi!

Mikkel velkommen til Lodz! Held og lykke!


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119