Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

ŁKS niepokonany od 11 lat w meczach derbowych!

Łódzki Klub Sportowy w ostatnich latach świetnie spisuje się w meczach derbowych. Ełkaesiacy od blisko 11 lat nie zaznali goryczy porażki z Widzewem – w ostatnich pięciu potyczkach zaliczyli dwie wygrane i trzy remisy.  

„Rycerze Wiosny” ostatni raz ponieśli porażkę w meczu derbowym – 7 marca 2010 roku. Wówczas przy alei Unii było 4:1 dla Widzewa. Od tamtej pory biało-czerwono-biali w pięciu kolejnych spotkaniach nie dali się pokonać.

Seria rozpoczęła się od pamiętnego zwycięstwa na stadionie lokalnego rywala. 17 października 2011 roku, ŁKS prowadzony przez Michała Probierza pokonał Widzew 1:0. Jedyną bramkę zdobył wówczas Marcin Mięciel, który wykorzystał piękne dośrodkowanie Marcina Smolińskiego. W spotkaniu rewanżowym na naszym stadionie padł remis 1:1. Jedynego gola dla ełkaesiaków zdobył niezawodny Marek Saganowski. 

Na kolejne derby trzeba było czekać cztery i pół roku. Był to pierwszy mecz w historii ŁKS-u i Widzewa na czwartym poziomie rozgrywkowym – w III lidze. 16 października 2016 roku przy alei Unii odbyło się bardzo emocjonujące spotkanie. Biało-czerwono-biali prowadzili 1:0 po golu Jewhena Radionowa, ale w drugiej połowie rywale wyprowadzili dwa ciosy – wychodząc na prowadzenie. ŁKS do końca walczył o gola i ich determinacja został nagrodzona w 90 minucie. Do euforii kibiców doprowadził Maksym Kowal i 63. Derby Łodzi zakończyły się remisem 2:2. Drugi mecz w trzeciej lidze był bez historii – nudne 0:0. 

Ostatnim spotkaniem derbowym emocjonowaliśmy się niespełna pół roku temu. Po perfekcyjnie rozegranym spotkaniu gracze Wojciecha Stawowego pokonali Widzew 2:0, a do siatki trafiali Maksymilian Rozwandowicz i Adrian Klimczak. 

Kolejne Derby Łodzi już sześćdziesiąte szóste odbędą się 6 marca. Miejmy nadzieję, że ŁKS nadal będzie śrubował swoja serię meczów derbowych bez porażki!

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119