ŁKS niepokonany od 11 lat w meczach derbowych!

Łódzki Klub Sportowy w ostatnich latach świetnie spisuje się w meczach derbowych. Ełkaesiacy od blisko 11 lat nie zaznali goryczy porażki z Widzewem – w ostatnich pięciu potyczkach zaliczyli dwie wygrane i trzy remisy.

„Rycerze Wiosny” ostatni raz ponieśli porażkę w meczu derbowym – 7 marca 2010 roku. Wówczas przy alei Unii było 4:1 dla Widzewa. Od tamtej pory biało-czerwono-biali w pięciu kolejnych spotkaniach nie dali się pokonać.

Seria rozpoczęła się od pamiętnego zwycięstwa na stadionie lokalnego rywala. 17 października 2011 roku, ŁKS prowadzony przez Michała Probierza pokonał Widzew 1:0. Jedyną bramkę zdobył wówczas Marcin Mięciel, który wykorzystał piękne dośrodkowanie Marcina Smolińskiego. W spotkaniu rewanżowym na naszym stadionie padł remis 1:1. Jedynego gola dla ełkaesiaków zdobył niezawodny Marek Saganowski.

Na kolejne derby trzeba było czekać cztery i pół roku. Był to pierwszy mecz w historii ŁKS-u i Widzewa na czwartym poziomie rozgrywkowym – w III lidze. 16 października 2016 roku przy alei Unii odbyło się bardzo emocjonujące spotkanie. Biało-czerwono-biali prowadzili 1:0 po golu Jewhena Radionowa, ale w drugiej połowie rywale wyprowadzili dwa ciosy – wychodząc na prowadzenie. ŁKS do końca walczył o gola i ich determinacja został nagrodzona w 90 minucie. Do euforii kibiców doprowadził Maksym Kowal i 63. Derby Łodzi zakończyły się remisem 2:2. Drugi mecz w trzeciej lidze był bez historii – nudne 0:0.

Ostatnim spotkaniem derbowym emocjonowaliśmy się niespełna pół roku temu. Po perfekcyjnie rozegranym spotkaniu gracze Wojciecha Stawowego pokonali Widzew 2:0, a do siatki trafiali Maksymilian Rozwandowicz i Adrian Klimczak.

Kolejne Derby Łodzi już sześćdziesiąte szóste odbędą się 6 marca. Miejmy nadzieję, że ŁKS nadal będzie śrubował swoja serię meczów derbowych bez porażki!