Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Kolejny uraz zawodnika ŁKS. Bąkowicz nie dokończył meczu ze Stomilem

Mateusz Bąkowicz doznał kontuzji, podczas spotkania ze Stomilem Olsztyn. Nie wiemy jak długa czeka go przerwa w grze, ale wszystko wskazuje na to, że w najbliższych spotkaniach nie będzie do dyspozycji trenera.

Młodzieżowiec biało-czerwono-białych, podczas starcia powietrznego z rywalem prawdopodobnie podkręcił staw skokowy. „Bąku” niefortunnie postawił stopę na murawie i przy pomocy kolegów z zespołu, opuścił plac gry. W 44. minucie obrońcę zmienił Piotr Gryszkiewicz. 

Jeszcze w trakcie spotkania Bąkowiczowi założono specjalistyczną ortezę na nogę. O tym jak długa czeka go przerwa w grze, dowiemy się po badaniach w Łodzi.

Zapytany przez redakcję ŁKSFANS, Kibu Vicuna na konferencji prasowej odpowiedział, że liczy na szybki powrót obrońcy do pełnej dyspozycji.

„Na te chwile jeszcze nie wiemy jak poważna jest kontuzja Mateusza Bąkowicza. Mam nadzieję, że nie wykluczy go na dłuższy okres. Mateusz zaprezentował się bardzo dobrze w każdym meczu. Niestety w drużynie pojawiła się tendencja, że co spotkanie tracimy kogoś ważnego, ale taka jest piłka i musimy sobie i z ta kontuzją jakoś poradzić.”

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport