Piłka Nożna

Kolejny inwestor w ŁKS? Michał Brański gościem na meczu z Wisłą

Temat nowego inwestora w Łódzkim Klubie Sportowym pojawia się na każdym kroku, od początku 2023 roku. Niebawem głównym akcjonariuszem klubu z al. Unii ma zostać rodzina Platków, na czele z Philipem Platkiem. ŁKS staje się coraz bardziej atrakcyjnym klubem dla ludzi biznesu i być może w niedalekiej przyszłości kolejni inwestorzy będą chcieli dołączyć do akcjonariatu.

Na piątkowym meczu biało-czerwono-białych pojawił się też Michał Brański, który posiada jedną ze spółek, wchodzących w skład holdingu tworzącego grupę Wirtualna Polska. W 2016 roku majątek 44-latka oscylował w granicach 160 milionów złotych i znalazł się na liście najbogatszych Polaków. 

Brański ma już doświadczenie w piłce nożnej. W latach 2019-2021 był większościowym udziałowcem Stomilu Olsztyn. Zrezygnował z dalszego pompowania pieniędzy w klub, z powodu trudnych kontaktów z miastem oraz braku chęci rozwoju klubu przez magistrat. Nie pomagała też kiepska infrastruktura klubowa. Biznesmen sprzedał większość akcji Michałowi Żukowskiemu, ale posiada jednak nadal mały pakiet akcji w Stomilu. 

Niedawno portal Interia.pl, informował o zainteresowaniu Brańskiego, kupnem Lechii Gdańsk i miały już się odbyć pewne rozmowy w tej sprawie. 

Michał Brański od dawna łączony był z wieloma klubami. Po swojej przygodzie w Stomilu nadal chce uczestniczyć w świecie sportu. Jego wizyta na Stadionie Króla, ma podłoże biznesowe, a nie kibicowskie. 

Przypomnijmy, że spotkanie z Wisłą Kraków z trybun oglądał też Philip Platek. 

Foto: Stomil Olsztyn


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119