Fortuna 1. LigaPiłka NożnaWypowiedzi

Kazimierz Moskal: Ważne jest to co liczy się na końcu – czyli awans!

Kazimierz Moskal po raz drugi w swojej karierze trenerskiej, wprowadził Łódzki Klub Sportowy do Ekstraklasy. Po spotkaniu trener ełkaesiaków, podziękował swoim zawodnikom za ten ciężki sezon. Nie zabrakło też ciepłych słów do kibiców biało-czerwono-białych.

– Nie ma co podsumowywać meczu. Ważne jest to co liczy się na końcu – czyli awans. Przede wszystkim chcę podziękować zawodnikom, którzy wykonali niesamowitą robotę. Nie mówię tylko o dzisiejszym meczu, ale w całym sezonie. Mieliśmy trudne momenty – nie tylko na boisku, ale dzielnie to znieśli i zasłużyli na to, żeby dziś świętować. Nie udało się dziś wygrać, choć z takim założeniem tu przyjechaliśmy. Tradycji stało się zadość, tzn. ŁKS nie wygrał w Gdyni. Moja tradycja też została podtrzymana, bo moje ostatnie trzy mecze tutaj zakończyły się wynikiem 1:1, kiedy prowadziłem zespoły w Ekstraklasie, przeciwko Arce – powiedział trener ŁKS.

Drużyna ŁKS nie zagrała wielkiego meczu, ale udało jej się zremisować. Ten punkt dał drużynie upragniony awans. 

– To nie jest siatkówka czy koszykówka, że można coś zaplanować i zagrać wariant numer 3, 8 albo 15. To jest piłka nożna i trzeba umieć się znaleźć w odpowiedniej pozycji. Mateusz to zrobił. Drugi młody wybronił rzut karny, który był też ważnym momentem. To cieszy, że to dziś oni wzięli na siebie ciężar tego meczu. Wiadomo było, że Arka też gra o swoje cele. Pierwsza połowa zdecydowanie pod dyktando Arki. W drugiej połowie, tak gra wyglądała inaczej. Stąd coś zaczęło się dziać pod polem karnym Arki. Stąd ta sytuacja Mateusza. Jak zdobywamy bramkę w tym sezonie, to nie przegrywamy meczu. Powiedziałem zawodnikom w szatni, że tutaj nic się nie zmienia – jeśli chcemy wygrać czy zremisować, to musimy strzelić bramkę, jak to było w innych spotkaniach – dodał.

– Chciałbym w końcu podziękować też naszym kibicom, którzy dzielnie nas wspierali i do końca z nami byli. Za cały sezon chciałem im z tego miejsca podziękować – zakończył.

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119