Piłka NożnaWypowiedzi

Kazimierz Moskal: Warto było tutaj przyjechać i zagrać ten sparing

Trener Łódzkiego Klubu Sportowego, Kazimierz Moskal po ostatnim spotkaniu sparingowym w Turcji, stanął przed kamerami ŁKS TV i  podsumował ten sparing, jak i cały obóz.

O meczu:

– Pierwsza połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu. Kontrolowaliśmy gry, założenia, które mieliśmy przed tym meczem, też były bardzo dobrze realizowane. Do przerwy prowadziliśmy 1:0, a po przerwie troszeczkę słabiej wyglądaliśmy. Dokonaliśmy wielu zmian od 60 minuty, ale tak naprawdę bramkę straciliśmy po tym, że zaprezentowaliśmy przeciwnikowi 2 groźne sytuacje. Jedną, straciliśmy piłkę przed własnym polem karnym, lecz wtedy tego nie wykorzystali. W drugiej takiej sytuacji, niestety nie udało nam się wybronić i mecz zakończył się remisem. Mimo to jestem zadowolony, oczywiście musimy unikać takich sytuacji. Jeśli chodzi o grę, zaangażowanie i realizację to byłem zadowolony.

O rywalu:

– To nie był łatwy przeciwnik. Ten zespół też próbuje w ten sposób grać co my, czyli agresywnie, atakując rywali. To nie jest łatwe dla jednych ani dla drugich, bo kosztuje to wiele zdrowia. Chcąc obronić się przed taką agresywną grą, trzeba dobrze operować piłką. Nie chciałbym narzekać, ale nie było to najwyższej jakości i w pewnych momentach też nam trochę to sprawiało trudności, bo ta piłka skakała i ciężko było nam grać na jeden czy dwa kontakty. Warto było tutaj przyjechać i zagrać ten sparing, był on pożyteczny dla nas.

O porównaniu tych wszystkich sparingów:

– W poprzednich meczach te połowy były różne. Ten mecz wydaje mi się najbardziej bliski moim wymaganiom, tak jak będziemy chcieli grać, czy to, co będziemy chcieli robić na boisku. Trzeba wziąć pod uwagę, że te mecze były rozgrywane w różnych momentach. Na początku byliśmy skupieni jeszcze na intensywnej pracy, a dzisiaj to już raczej na większej świeżości. Oczywiście ta świeżość czy taka swoboda ma przyjść w tym następnym tygodniu, kiedy już wrócimy do Łodzi i będziemy się, przygotowali do pierwszego meczu ligowego.

O obozie:

– Jesteśmy zadowoleni, że przyjechaliśmy tutaj. Obawialiśmy się trochę o pogodę, ale na szczęście przeszliśmy suchą stopą przez ten cały obóz. Nie dotknęły nas żadne ulewy i odwoływanie treningów. Oczywiście, że jeszcze wiele rzeczy chcielibyśmy zrobić, ale zwyczajnie nie starczyło nam czasu. Uznaliśmy, że jeśli uda załatwić ten 4 sparing to będziemy chcieli zagrać po te 45 minut i to też udało się zrobić, przez co zabrakło nam pewnie 2 jednostek, ale to były rzeczy, które na pewno nadrobimy w Łodzi.