Fortuna 1. LigaPiłka NożnaWypowiedzi

Kazimierz Moskal: To będzie kluczowy mecz tej rundy

W niedzielę piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego zmierzą się na wyjeździe z wiceliderem Fortuna 1. Ligi, Bruk-Bet Termaliką Nieciecza. Trener ŁKS-u, Kazimierz Moskal, na przedmeczowej konferencji prasowej podkreślał wagę tego spotkania, w kontekście finiszu sezonu i tego, jak może on ułożyć ełkaesiakom ostatnie tygodnie tych rozgrywek.

O krótkim odstępie między spotkaniami:

– Myślę, że ta przerwa między meczami nie jest problemem, gorsza wydaje mi się podróż, bo skończyliśmy mecz w Łęcznej późno, wróciliśmy bardzo późno, więc zarwana noc, a to zawsze gdzieś jest jakiś problem. Jutro wyjedziemy po treningu do Niecieczy, tam będziemy mieli czas na to, żeby wypocząć, wyspać się i rano do boju.

O tym czy spotkanie na szczycie z Termaliką może przypominać to z Ruchem:

– Takiego meczu się spodziewamy, otwartego z obu stron. Nieciecza po wygraniu zaległego meczu z Puszczą wyszła na drugą pozycję i podejmując lidera będzie chciała zrobić wszystko, żeby zmniejszyć dystans. Rzeczywiście, są to mecze kluczowe, jest kilka takich spotkań w tej rundzie. Tak samo, jak w każdym meczu, są kluczowe momenty dla losów spotkania, jak chociażby ten rzut karny w Łęcznej, obroniony przez Olka, tak samo ten mecz z Niecieczą do takich zaliczam, kluczowy mecz tej rundy. Na pewno nie decydujący, ale kluczowy pod każdym względem – bezpośredni rywal, to, jak ten wynik może zadziałać na nas, na drużyny, które będą oczekiwać jakiegoś rezultatu w tym spotkaniu. Słowo „kluczowy” jest jak najbardziej na miejscu.

O sytuacji kadrowej:

– Nelson Balongo i Mieszko Lorenc wciąż są wykluczeni ze względu na urazy, do tego dochodzi Kamil Dankowski, który pauzuje za żółte kartki. Wszyscy pozostali są do dyspozycji.

O wnioskach trenera po meczu Termaliki z Puszczą:

– Byłbym daleki od wyciągania pochopnych wniosków, Puszcza gra zupełnie inaczej niż my i jest to zespół przeciwko któremu trudno się gra, aczkolwiek mecz bardzo dobrze ułożył się dla Niecieczy. Szybko strzelone bramki spowodowały to, że mieli przez większą część spotkania kontrolę nad meczem, okazało się, że zaraz na początku drugiej połowy sytuacja uległa zmianie i kto wie jakby ten mecz wyglądał, gdyby nie czerwona kartka dla zawodnika Puszczy. To różnie bywa, bo my oczywiście analizujemy przeciwnika, oglądamy ich mecze wcześniejsze i proszę mi wierzyć – nie zawsze to się potwierdza jak dany zespół gra z jakimś przeciwnikiem, a jak gra z nami. To tylko tak, żeby mieć pewną wiedzę, ale my cały czas myślimy o tym co my mamy robić.

O nastrojach w zespole po remisie w Łęcznej:

– Zawodnicy zaraz w szatni mówili, że trzeba cenić ten punkt i że to bardzo ważny punkt, moja ocena jest podobna, aczkolwiek nie ukrywam, że byłem zły nie o to, że zdobyliśmy jeden punkt w takich okolicznościach, ale o to, że nawet po bramce strzelonej na 1:1 nie udało nam się strzelić jeszcze jednej. Od 65. minuty to był zespół, który przyjemnie się oglądało, a przede wszystkim widać było determinację w dążeniu do zmiany rezultatu i uważam, że nawet tak późno strzelona bramka nie wykluczała zdobycia następnej, która dałaby nam trzy punkty. Może wydawałem się być niezadowolony, ale z tego powodu.

O tym dlaczego ŁKS dopiero od 65. minuty wyglądał lepiej w meczu z Górnikiem:

– Ten mecz źle ułożył się dla nas. Za dużo oddaliśmy pola rywalowi, który zaraz na początku miał groźną sytuację i to miało wpływ na te poczynania. Wkradła się niepewność, nie tylko u zawodników linii obrony, bo tam popełniliśmy kilka błędów, ale też z przodu nie potrafiliśmy utrzymać piłki. Tak to jest, to tak, jak w ringu dwaj bokserzy – któryś na początku dostanie dwa ciosy i potrzebuje trochę czasu, żeby do siebie dojść i oddać. A jeśli przeciwnik by go trafił kolejnym, gdyby nam przeciwnik strzelił bramkę z karnego, to ciężko byłoby nawet ten punkt uratować.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119