Piłka NożnaWypowiedzi

Kazimierz Moskal: Mimo porażki można było zauważyć pozytywy, musimy wyciągać wnioski ze sparingów i poprawiać naszą grę

„Rycerze Wiosny” w drugim meczu sparingowym tego lata przegrali ze Stalą Rzeszów 0:1. Po meczu trener biało-czerwono-białych, Kazimierz Moskal nie ukrywał, że beniaminek I Ligi bardzo dobrze zaprezentował się w tym spotkaniu, choć podkreślił, że i łodzianie mieli swoje dobre momenty. Dla szkoleniowca najważniejsze w tych sparingach jest to, aby je analizować i wyciągać z nich wnioski, które przełożą się na występy drużyny w lidze.

O meczu:

– Stal zaprezentowała się bardzo dobrze. I jeden i drugi zespół miał swoje sytuacje, natomiast myślę, że tak też te mecze będą wyglądały w lidze. Ktoś popełnia błąd, traci bramkę i później są problemy. Naprawdę Stal grała dobrze, były momenty, że też graliśmy dobrze, natomiast nie potrafiliśmy wykorzystać sytuacji i przewagi. Nie wszystko robiliśmy dobrze, pozwalaliśmy momentami Stali na dosyć dużo, ale ta bramka gdzieś po ewidentnym błędzie na wysokości pola karnego, tracimy piłkę i dostajemy bramkę. Pewnie, że chciałoby się wygrać, ale myślę, że tutaj ważne jest to, żeby wyciągać wnioski z tych sparingów, obojętnie czy się je wygrywa, przegrywa czy remisuje. Gramy te sparingi po to, żeby jak najlepiej się przygotować i nie popełniać w kolejnych meczach tych samych błędów.

O pozytywnych aspektach tego spotkania:

– Oczywiście, że były. Nie brakowało tyle finalizacji, co tego końcowego podania i wykorzystania tych sytuacji, które sobie stworzyliśmy przez naszą grę. Były momenty, gdzie fajnie budowaliśmy akcje, rozgrywaliśmy piłkę, ale nie potrafiliśmy tego spożytkować.

O tym czy warunki pogodowe i ciężka praca na treningach w poprzednich dniach wpłynęła na formę zawodników podczas sparingu:

– Pogoda była taka sama dla jednych i drugich, nie wiem jak Stal trenowała w ostatnich dniach, ale my na pewno przez dwa ostatnie dni zrobiliśmy dużo pracy i myślę, że po niektórych zawodnikach było to widać. Cóż, to jest okres kiedy ta praca musi być wykonana, bo za trzy tygodnie ruszamy z rozgrywkami i musimy być na to gotowi

O nowym napastniku łodzian, Nelsonie Balongo:

– Tradycyjnie, nie chcę oceniać w sparingach indywidualnie, ale potrafił się znaleźć, utrzymać przy piłce i przede wszystkim czas będzie działał na jego korzyść. On jest bardzo krótko z nami, nie ze wszystkimi się zna, ale widać, że potencjał w nim jest.

O tym czy sztab jest zadowolony z pracy na zgrupowaniu i warunków, jakie są udostępnione na miejscu:

– Myślę, że tak. Po to wyjeżdża się na obóz, żeby mieć więcej czasu i go w pełni wykorzystać. Jeśli chodzi o hotel, wyżywienie, a przede wszystkim, z mojego punktu widzenia, boisko to są w bardzo dobrym stanie i na nic nie możemy narzekać. Po tym pierwszym meczu mieliśmy analizę i na pewno wiele rzeczy było do poprawy, chociaż ten mecz był wygrany. Dzisiaj siadamy, oglądamy mecz i znowu będziemy analizować, żeby zawodnicy wiedzieli, jak przeciwko danemu ustawieniu grać. To jest normalne i myślę, że dzięki takim sparingom i analizom możemy doprowadzić do tego, że będziemy skuteczniejsi. I myślę tutaj o grze bez piłki, jak będziemy tę piłkę odbierać, a później już jest też nasza praca do wykonania na treningach, aby tę finalizację poprawić.

O planach treningowych do końca zgrupowania w Woli:

– Dzisiaj popołudniu mamy normalnie trening, jutro tylko jeden rano, a popołudniu chłopaki będą mieli wolne. W poniedziałek trenujemy dwa razy, we wtorek sparing i już w większym wymiarze czasowym ta pierwsza jedenastka zagra, a popołudniu ci co mniej będą grali mają normalny trening. W środę do południa trenujemy i wracamy do Łodzi.

O braku urazów w drużynie:

– Tak, na pewno to większy komfort pracy, chociaż tutaj nam trochę serca zadrżały mocniej, bo Kelly zgłosił jakiś uraz, poczuł jakieś naciągnięcie i musieliśmy go zmienić, ale schodząc wydaje się, że nie jest to nic poważnego. Na pewno cieszy, jeśli wszyscy są zdrowi.

Fot. ŁKS Łódź


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119