Jurić trzecim Bośniakiem w historii ŁKS!

Nowym zawodnikiem Łódzkiego Klubu Sportowego został Stipe Jurić. 22-letni napastnik jest tym samym trzecim piłkarzem z Bośni i Hercegowiny, który będzie miał możliwość gry z przeplatanką na piersi.

W przeszłości przy alei Unii grało dwóch Bośniaków – Ensar Arifović i Tarik Cerić. Obaj piłkarze trafili do Łodzi w 2006 roku, po awansie biało-czerwono-białych do Ekstraklasy. Spędzili w klubie dwa sezony, a ze szczególnie dobrej strony zapamiętany został „Ari”. 

Arifović do dziś jest jednym z najlepszych zagranicznych strzelców w historii klubu i plasuje się na drugim miejscu wszech czasów. Bośniak zdobył dla ŁKS, 17 bramek i ustępuje tylko Jewhenowi Radionowowi (34 trafienia). Jeśli chodzi o klasyfikację zagranicznych piłkarzy z największą ilością występów w klubie z alei Unii to tam Ensar zajmuje czwarte miejsce (65 występów) za wspomnianym Radionowem, Pirulo i Mladenem Kascelanem. 

Z kolei obrońca Tarik Cerić wystąpił z przeplatanka na piersi 37 razy i nie zdobył ani jednej bramki.

Nowy napastnik ŁKS ma dwa obywatelstwa: bośniackie i chorwackie. Jeśli mielibyśmy go zaliczać do Chorwatów to również byłby trzecim piłkarzem z tego kraju w historii klubu. Wcześniej na U2 grali – Slavko Mandić i Ivan Udarević.

Jurić jest też 88. piłkarzem z zagranicy, który będzie przywdziewał biało-czerwono-białą koszulkę ŁKS. W 113-letniej historii klubu, barwy „Rycerzy Wiosny” reprezentowali zawodnicy z dwudziestu dziewięciu krajów.

Wszyscy Bośniacy w historii ŁKS:

Ensar Arifović (napastnik 2006-08) – 65 występów, 17 goli
Tarik Cerić (obrońca 2006-08) – 37 występów, 0 goli
Stipe Jurić (napastnik, 2021 – ?) – 0 występów