NewsPiłka Nożna

Janusz Dziedzic zakwalifikowany na kurs Dyrektora Sportowego PZPN

W przeciwieństwie do trenerów, w Polsce dyrektorzy sportowi nie potrzebują przejść odpowiednich kursów i zdać egzaminy aby móc pełnić tę ważną rolę w polskich klubach. PZPN postanowił jednak rozwinąć wiedzę i umiejętności osób, które dzierżą to stanowisko w polskiej piłce, organizując specjalny kurs Dyrektora Sportowego. Na liście zakwalifikowanych na jego pierwszą edycję znalazł się przedstawiciel Łódzkiego Klubu Sportowego – Janusz Dziedzic.

Janusz Dziedzic rolę dyrektora sportowego pełni w ŁKS-ie od początku czerwca, po tym, jak klub rozstał się z Krzysztofem Przytułą, który dzierżył to stanowisko w ostatnich latach. Były piłkarz m.in Łódzkiego Klubu Sportowego nie pracował jednak w przeszłości w tej roli – swoje doświadczenie bazuje na wiedzy, którą posiadł chociażby pracując jako agent piłkarski.

PZPN postanowił rozwinąć kompetencje polskich dyrektorów sportowych i zorganizować pierwszy kurs, który będzie przygotowywał do pracy na tym stanowisku, tak, jak jest chociażby w przypadku kursów trenerskich. Na liście zakwalifikowanych na ten debiutancki kurs znaleźli się głównie dyrektorzy sportowi klubów Ekstraklasy i I Ligi, w tym przedstawiciel ŁKS-u, Janusz Dziedzic. Docelowo, za kilka lat, każdy kto będzie chciał pracować na tym stanowisku w klubach na dwóch najwyższych szczeblach rozgrywkowych w Polsce, będzie musiał ukończyć taki kurs.

Kurs rozpocznie się w Szkole Trenerów PZPN w Białej Podlaskiej, ale kolejne sesje będą odbywały się w całej Polsce, planowany jest także jeden wyjazd zagraniczny. To właśnie głównie goście spoza Polski będą prelegentami na tym kursie. Całość potrwa od 12 do 14 miesięcy.

Pełna lista zakwalifikowanych:

Marcin Dorna
Dawid Dubas
Janusz Dziedzic
Jarosław Fojut
Paweł Golański
Robert Graf
Roman Koroza
Antoni Łukasiewicz
Paweł Magdoń
Stefan Majewski
Łukasz Masłowski
Łukasz Milik
Velijko Nikitović
Łukasz Piworowicz
Piotr Polczak
Maksymilian Rogalski
Tomasz Rząsa
Maciej Skorża
Dariusz Sztylka
Filip Świerczyński
Tomasz Wichniarek
Bogdan Wilk
Krzysztof Witkowski
Jacek Zieliński

Fot. ŁKS Łódź


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119