Piłka NożnaTransferyWypowiedzi

Janusz Dziedzic o Mateuszu Kowalczyku: „Kilka poważnych ofert leży na stole, ale nas interesuje Ekstraklasa”

Dyrektor sportowy ŁKS, poinformował w wywiadzie dla Polsatu Sport, że Mateusz Kowalczyk wzbudza spore zainteresowanie innych klubów. Kilka ofert za pomocnika biało-czerwono-białych już wpłynęło do klubu, ale ŁKS skupia się przede wszystkim na możliwości awansu do Ekstraklasy.

18-letni Kowalczyk jest podporą pierwszego zespołu „Rycerzy Wiosny”, a co za tym idzie, jednym z największych talentów w klubie. Dotychczas rozegrał 31 meczów w pierwszym zespole ŁKS, w których zdobył pięć bramek i zaliczył trzy asysty. Nic dziwnego więc, że wzbudza zainteresowanie innych klubów. „Kowal” wyróżnia się w rozgrywkach Fortuna 1. ligi i jest reprezentantem Polski do lat 19. Łodzianie na razie nie myślą o sprzedaży piłkarza.

– Nie skupiamy się nad tym, ale nie będę ukrywał, że jest spore zainteresowanie Mateuszem. Kilka poważnych ofert leży na stole, nas interesuje osiągnięcie Ekstraklasy, a Mateusz ma nam w tym pomóc. Stawiamy na pierwszym miejscu dobro klubu, ale nigdy nie zapomnimy o rozwoju samego zawodnika. Po zakończeniu sezonu pozaprzątamy sobie tym głowie, oby w doskonałych nastrojach. Wcale się nie dziwię, że menedżerowie wyceniają Kowalczyka i Bobka na kilka milionów euro. Wiem, jak wygląda liga, wiem jacy piłkarze w niej grają, więc już teraz widzę obu jako graczy wiodących. Pamiętajmy jednak, że to wciąż są młodzi chłopcy i meczów na poziomie seniorskim nie mają jeszcze aż tak wiele. Im potrzeba czasu do rozwoju, niech jeszcze pograją, okrzepną. Życie pokazało nie raz, że wyjazd zagranicznych dla tak młodego zawodnika nie zawsze jest dobrą ścieżką rozwoju. Zimna głowa, zimna głowa – powtarzam, choć wiem, jak o to trudno, kiedy wokół kręci się wielu ludzi i podpowiada tym chłopakom. My nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa, dla każdego z nich przygotujemy odpowiednią ścieżkę rozwoju – powiedział Janusz Dziedzic.

Foto: ŁKS Łódź
Źródło: Polsat Sport