Piłka Nożna

Jan Łabędzki powołany na zgrupowanie konsultacyjne reprezentacji U-17

Jan Łabędzki znalazł się w kadrze reprezentacji Polski do lat 17 na zgrupowanie konsultacyjne, które odbędzie się w Siedlcach, w dniach 17-19 kwietnia.

Zawodnik Łódzkiego Klubu Sportowego nie dostał powołania na ostatni turniej eliminacyjny do Mistrzostw Europy. Młodzi Polacy wywalczyli awans na EURO, które zostanie rozegrane na Węgrzech. Tym razem 17-latek znalazł uznanie w oczach selekcjonera Marcina Włodarskiego, co pokazuje, że nadal ma szansę znalezienie się w ścisłej kadrze na mistrzostwa starego kontynentu. Zgrupowanie w Siedlach będzie jednym z ostatnich sprawdzianów przed turniejem. 

Mistrzostwa Europy do lat 17, rozpoczną się 17 maja. Reprezentacja Polski zagra w grupie A, z Irlandią, Węgrami i Walią. 

Łabędzki od początku przygotowań do rundy wiosennej został przesunięty do pierwszego zespołu biało-czerwono-białych, ale nadal czeka na ligowy debiut. Granie w 2023 roku, rozpoczął w Centralnej Lidze Juniorów, ale od meczu z Legionovią Legionowo, jest podstawowym zawodnikiem drugiej drużyny i występuje w III lidze. 

Lista powołanych zawodników: 

Jan Faberski (AFC Ajax, Holandia), Nico Adamczyk (BV Borussia 1909, Niemcy), Filip Rózga (Cracovia), Krzysztof Kolanko (Górnik Zabrze), Dominik Szala (Górnik Zabrze), Igor Brzyski (Lech Poznań), Michał Gurgul (Lech Poznań), Mateusz Mędrala (Lech Poznań), Oskar Tomczyk (Lech Poznań), Filip Wolski (Lech Poznań), Jan Łabędzki (ŁKS Łódź), Daniel Mikołajewski (Parma Calcio 1913, Włochy), Axel Holewiński (Pogoń Szczecin), Ignace Abdelhamid (Royal Antwerp FC, Belgia), Piotr Kowalik (Sandecja Nowy Sącz), Szymon Kądziołka (Stal Rzeszów), Karol Borys (Śląsk Wrocław), Krzysztof Kurowski (Śląsk Wrocław), Mike Huras (VfB Stuttgart, Niemcy), Oliwier Bosacki (VfL Wolfsburg, Niemcy), Eryk Grzywacz (VfL Wolfsburg, Niemcy), Jakub Stępak (Wisła Kraków), Igor Orlikowski (Zagłębie Lubin), Mateusz Skoczylas (Zagłębie Lubin).