Jakub Wróbel nowym napastnikiem ŁKS-u?

Szeregi Łódzkiego Klubu Sportowego niebawem może zasilić nowy napastnik. Zainteresowanie snajperem GKS-u 1962 Jastrzębie Jakubem Wróblem potwierdził Kazimierz Moskal.

Trener łodzian w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” poinformował, że klub prowadzi rozmowy w sprawie pozyskania 26-letniego snajpera.

Wróbel jest zawodnikiem klubu z Jastrzębia od niespełna roku. W obecnych rozgrywkach Fortuna I Ligi wystąpił w 18 meczach, strzelił w nich osiem goli i zaliczył pięć asyst.

Urodzony w Dąbrowie Tarnowskiej zawodnik ma za sobą grę w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. W latach 2015-17 wystąpił w 12 spotkaniach w koszulce Bruk-Betu Termaliki Nieciecza.

Podczas swojej kariery bronił również barw takich klubów jak: Unia Tarnów, MLKS Żabno, Siarka Tarnobrzeg, Radomiak Radom i Garbarnia Kraków.

Statystyki kariery Jakuba Wróbla (źródło Transfermarkt)

Jeśli klubowi uda się zakontraktować napastnika GKS-u Jastrzębie to będzie on trzecim zimowym wzmocnieniem Łódzkiego Klubu Sportowego. Po zakończeniu rundy jesiennej łodzianie pozyskali już dwóch środkowych obrońców: Carlosa Morosa Gracię i Macieja Dąbrowskiego.

To zapewne nie koniec wzmocnień beniaminka PKO Ekstraklasy. Zgodnie z zapowiedziami prezesa Tomasza Salskiego na łamach „Tu Łódź” do klubu niebawem mogą trafić nowi piłkarze, ale także szykują się pierwsze odejścia. Łódź mają opuścić m.in. Wojciech Łuczak, Jewhen Radionow, Patryk Bryła i Rafał Kujawa. Nadal nieznana jest przyszłość Piotra Pyrdoła, którego umowa z klubem wygasa w czerwcu.

Foto: Dziennik Sport