Koszykówka

Nie samą ekstraklasą ŁKS żyje. Podsumowanie rundy koszykarzy Łódzkiego Klubu Sportowego

Na co dzień oczy kibiców Łódzkiego Klubu Sportowego skierowane są na ekstraklasowe drużyny piłkarzy i siatkarek. Nieco w cieniu zainteresowania odradza się kolejna sekcja najstarszego łódzkiego klubu – sekcja koszykówki męskiej. Ełkaesiacy zakończyli ostatnio pierwszą połowę sezonu. Jest to więc idealna okazja na małe podsumowanie ich osiągnięć.

Przed rozpoczęciem rozgrywek nikt związany z drużyną koszykarzy nie stawiał przed nią wygórowanych celów. Główne założenia były jednak dwa – rozwój infrastruktury i szkolenie młodzieży. Po pierwszej rundzie rozgrywek można z czystym sumieniem powiedzieć, że oba te cele udaje się realizować!

Najbardziej przełomowym momentem sezonu było uruchomienie hali w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej. Dzięki temu łódzcy koszykarze zyskali swoje stałe miejsce do trenowania i rozgrywania spotkań. Na tej inwestycji skorzystała nie tylko drużyna seniorów, ale i grupy młodzieżowe, które zyskały znakomitą przestrzeń do rozwoju swoich umiejętności!

Aspekt szkolenia młodzieży mocno powiązany jest ze współpracą ze szkołą Marcina Gortata. Już teraz w ekipie prowadzonej przez trenera Piotra Zycha można zobaczyć najzdolniejszych uczniów szkoły założonej przed byłego gracza ŁKS-u, ale i młodych zawodników z Łodzi i okolic.
Średnia wieku całego zespołu również robi wrażenie. Trener Zych ma do dyspozycji zawodników, którzy średnio mają nieco ponad 21 lat!

Ale tyle suchych faktów. Czas rzucić okiem na tabelę i statystyki.

Tabeli 2 ligi grupy B

Na trzynaście dotychczas rozegranych przez ełkaesiaków spotkań złożyło się 12 potyczek z pierwszej rundy sezonu oraz jedna, rozegrana awansem, już z serii spotkań rewanżowych. Dziewiętnaście punktów zgromadzonych w tych spotkaniach jednych zadowoli, innych nie. Faktem jest jednak to, że to dość dobry wynik, patrząc na pojedyncze mecze ełkaesiaków.

Problemy koszykarzy ŁKS-u w meczach z czołowymi zespołami ligi nie są dla nikogo tajemnicą. Na sześć rozegranych do tej pory spotkań z czołówką tabeli łodzianie wygrali zaledwie raz, z KKS-em Tur Basket Bielsk Podlaski. Dwóch porażek ełkaesiacy doznali natomiast w meczach z liderem tabeli – Dzikami Warszawa.

Zdecydowanie lepszy bilans podopieczni trenera Piotra Zycha mają z zespołami z dolnej części stawki. Sześć spotkań, cztery zwycięstwa. Niedawana porażka z Ochotą Warszawa odkryła jeden z problemów, który dręczy ełkaesiaków w pojedynczych meczach – problem mentalny. Po znakomitej pierwszej połowie, coś w głowach koszykarzy ŁKS-u się zacięło, przez co dość znacznie przegrali spotkanie.

Terminarz i wyniki spotkań koszyakrzy ŁKS-u

Jeżeli chodzi o indywidualne statystyki zawodników, to jasno widać dwóch liderów zespołu. Bartłomiej Bartoszewicz oraz Kacper Dominiak są dwójką najskuteczniejszych zawodników. Obaj zawodnicy mają bardzo mocne wsparcie ze strony młodzieży. Piotr Keller, Bartłomiej Dróżdż czy Piotr Rajch to najbardziej wyróżniający się młodzieżowcy.

Statystyki indywidualne koszykarzy ŁKS-u

Koszykarzy Łódzkiego Klubu Sportowego w tym sezonie czeka jeszcze przynajmniej 11 spotkań. Cztery z nich rozegrane zostaną w Łodzi. Czy trzeba dodawać coś więcej, żeby zachęcić do przyjścia i wspierania młodych koszykarzy?

ŁKS JEST JEDEN, WIELOSEKCYJNY!