Piłka NożnaWypowiedzi

„Jak grać sparingi, to tylko z takimi zespołami”. Wypowiedzi po meczu z Worskłą

W sobotę ełkaesiacy zremisowali z Worskłą Połtawa w drugim sparingu podczas obozu przygotowawczego w Side. Po meczu na łamach ŁKS TV pojawiły się wypowiedzi trenera Moskala i dwóch jego podopiecznych.

Bartosz Biel:

Według mnie był to bardzo pożyteczny sparing, bo zmierzyliśmy się z zespołem, który na każdej płaszczyźnie zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Zarówno pod względem piłkarskim, jak i pod względem fizycznym. Więc w mojej ocenie był to sparing, który na pewno przyniesie nam bardzo dużo korzyści i jeżeli grać sparingi, to tylko z takimi zespołami.

Był to po prostu lepszy zespół, niż ten, z którym mierzyliśmy się ostatnio. Jak już wspominałem wcześniej – sprawił nam, może nie problemy, ale trudności na każdej płaszczyźnie, bo grali bardzo agresywnie, bardzo dobrze operowali piłką, dlatego wydaje mi się, że były to dwa różne sparingi, a ten dzisiejszy na pewno był bardziej wymagający.

Władysław Ochronczuk:

– Dobry mecz dla nas, mamy dużo materiału do analizy. Było trochę naszej przewagi i przewagi przeciwnika. Ale myślę, że to my stworzyliśmy więcej momentów. Gdyby realizacja była lepsza, myślę, że wygralibyśmy ten mecz, ale było 0:0 i mamy co analizować dalej.

Ten zespół zawsze walczy o najwyższe miejsca w tabeli. W poprzednim sezonie grali w eliminacjach do Ligi Konferencji, więc to naprawdę nie jest łatwy przeciwnik.

Kazimierz Moskal:

– Dzisiejszy mecz na pewno trudny, wymagający rywal. W pierwszej połowie na pewno to oni mieli większą inicjatywę, byli groźniejsi. Natomiast w drugiej połowie myślę, że ta inicjatywa była po naszej stronie. Mieliśmy swoje sytuacje, których nie potrafiliśmy wykorzystać.

Piłkarsko, ale też fizycznie na pewno jeszcze mocniej szli do pressingu, przez całe 90 minut. Nie tak jak to miało miejsce z Admirą, gdzie tam pierwsza połowa była rzeczywiście bardzo intensywna w ich wykonaniu, a w drugiej już mniej. Natomiast wydaje mi się przez cały mecz rywal był w stanie tą intensywność utrzymać, stąd wynik i ocena tego meczu nie tylko w moich oczach, ale i zawodników, właśnie jest taka że ten rywal był bardziej wymagający. Dlatego, że tak to rzeczywiście się realnie przedstawia.

Został nam tydzień. Jutro na pewno taki dzień, który pozwoli zregenerować siły zawodnikom. W poniedziałek będziemy trenować raz, we wtorek gramy ten dodatkowy sparing z reprezentacją Tadżykistanu. W środę dwa treningi, w czwartek mamy jeszcze ostatni trening tutaj i w piątek sparing na zakończenie tego zgrupowania.