Idzik nowym napastnikiem ŁKS-u?

Według doniesień „Gazety Wyborczej” Łódzki Klub Sportowy jest zainteresowany pozyskaniem napastnika Ruchu Chorzów Mariusza Idzika. Jak udało nam się ustalić 23-latek jest bliski przenosin do klubu z alei Unii. 

Okienko transferowe w Polsce kończy się już jutro. ŁKS po odejściu Jakuba Wróbla rozglądał się na rynku transferowym w poszukiwaniu nowego snajpera, który będzie rywalizował o miejsce w składzie z Łukaszem Sekulskim i Samu Corralem. Klub szukał piłkarzy zarówno za granicą jak i w Polsce. W ostatnich dniach negocjował z jednym z obcokrajowców, ale według naszej wiedzy do zespołu biało-czerwono-białych najprawdopodobniej dołączy Mariusz Idzik. 

23-latek w tym sezonie jest w fantastycznej formie. W 10 spotkaniach zdobył 11 bramek i jest liderem strzelców III ligi grupy I. „GW” podała dziś, że piłkarza chcieliby również włodarze Widzewa. Jednak bliżej Idzikowi jest obecnie do ŁKS-u. Według dziennika za napastnika trzeba zapłacić chorzowianom 100 tysięcy złotych. 

Idzik jest wychowankiem Śląska Wrocław i w tym klubie zadebiutował w Ekstraklasie. Podczas swojej przygody z piłką wystąpił w ośmiu spotkaniach na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Po odejściu z macierzystego klubu w 2017 roku bronił barw takich klubów jak: Wisła Puławy, Miedź Legnica oraz Ruch Chorzów. 

Przenosiny Idzika na aleję Unii nie są jeszcze przesądzone, ale jest to bardzo prawdopodobny scenariusz.

Profil zawodnika na portalu 90minut.pl

Profil zawodnika na portalu Transfermarkt.pl

Foto: Ipulawy.pl