Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Hit rundy wiosennej na Stadionie Króla. Zapowiedź meczu z Wisłą Kraków

Ponad 15 tysięcy kibiców na trybunach, mecz dwóch bezpośrednich rywali w walce o awans do Ekstraklasy – można powiedzieć „będzie się działo” w piątkowy wieczór na Stadionie Króla! Ełkaesiacy w ramach 30. kolejki Fortuna 1. ligi podejmą na własnym obiekcie Wisłę Kraków. To spotkanie uznawane jest za hit rundy wiosennej, na zapleczu Ekstraklasy i na pewno nie zabraknie piłkarskich emocji. Początek meczu o 20:30! 

Wypowiedzi przed meczem

Kazimierz Moskal (trener ŁKS):Przyglądamy się Wiśle i wyciągamy wnioski. Widać, że są rozpędzeni, bo jeśli wygrali 8 meczów na 10, to są mocni. Ten klub ciągle mam w pamięci i nie ukrywam tego, ale to jest już inny moment. Zupełnie inaczej było kiedy po raz pierwszy prowadziłem zespół przeciwko Wiśle, a zupełnie inaczej jest teraz. Jesteśmy zawodowcami i staramy się jak najlepiej wykonywać swoją pracę. Jestem w Łodzi i zrobię wszystko, aby ten klub doprowadzić do miejsca do którego zmierzamy. Miałem swój czas w Wiśle jako piłkarz i jako trener. Będąc w Wiśle, tak naprawdę byłem w sytuacjach trudnych. Nigdy nie byłem tam w sytuacji komfortowej. Wydaje mi się, że byłem tam w trudnych momentach. 

Maciej Dąbrowski (kapitan ŁKS): Na pewno ten mecz się liczy. Jeśli go wygramy to trochę jedną nogą pukamy do Ekstraklasy. To jest mecz, który daje nam trzy punkty. Nie da nam więcej jak 5 czy 7 punktów. Daje nam trzy i musimy podejść do niego z chłodną głową. To oni muszą, a my bardziej chcemy wygrać. Musimy skupić się na tym co mamy wykonać na boisku, wydaje mi się, że jeśli wykonany te założenia, które trenujemy przez cały tydzień, w kontekście meczu z Wisłą, to jestem spokojny o drużynę i o wynik. 

Radosław Sobolewski (trener Wisły):Absolutnie nie czeka nas łatwy mecz. Można powiedzieć, że inny taktycznie, bo ŁKS preferuje inny styl grania. Na pewno bardzo lubi mieć piłkę, bardzo lubi atakować. Niesamowitą ma fazę przejściową do ataku, na co będziemy na pewno musieli zwrócić uwagę. Po prostu ten mecz nie będzie łatwiejszy, będzie inny.

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela po 29. kolejkach Fortuna 1. ligi

Sytuacja kadrowa

W zespole Łódzkiego Klubu Sportowego, nie zobaczymy pauzującego za kartki Adama Marciniaka. Poza składem jest też Mieszko Lorenc, który wraca do treningów po poważnej kontuzji kolana. 

Lista nieobecnych w Wiśle Kraków jest bardziej okazała. W Łodzi nie wystąpią: David Junca, Alex Mula, Jakub Błaszczykowski, Alan Uryga, Zdenek Ondrasek i Piotr Starzyński.

Ostatnie bezpośrednie starcia

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z Wisłą Kraków będzie transmitowane na antenie Polsatu Sport. Przedmeczowe studio rozpocznie się o godz. 19:30. Godzinę później pierwszy gwizdek arbitra.

Tak było jesienią

Kursy bukmacherów

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Daniel Stefański (Bydgoszcz)

Asystenci: Adam Kupsik, Michał Obukowicz

Sędzia techniczny: Radosław Trochimiuk

Sędziowie VAR: Piotr Urban, Paweł Sokolnicki

Przewidywane składy

ŁKS: Aleksander Bobek – Kamil Dankowski, Maciej Dąbrowski, Nacho Monsalve, Artemijus Tutyškinas – Michał Mokrzycki, Mateusz Kowalczyk, Michał Trąbka – Bartosz Szeliga, Stipe Jurić, Pirulo.

Wisła: Mikołaj Biegański – Joseph Colley, Igor Łasicki, Boris Moltenis – Bartosz Jaroch, Tachi, James Igbekeme, Kacper Duda, Luis Fernandez, Miki Villar – Angel Rodado.

Więcej o meczu ŁKS – Wisła:

Konferencja prasowa Kazimierza Moskala

Raport kartkowy przed meczem ŁKS – Wisła 

O Wiśle słów kilka

Maciej Dąbrowski przed meczem z Wisłą

Obsada sędziowska meczu ŁKS – Wisła

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119