Historia meczów: Ze Skrą w lidze po raz drugi!

Już jutro dojdzie do drugiego w historii meczu pomiędzy ŁKS-em, a Skrą Częstochowa. Będzie to również drugi mecz tych drużyn na Stadionie Króla.

Skra Częstochowa jest tegorocznym beniaminkiem Fortuna 1 Ligi. Dla ekipy „Skrzaców” bieżący sezon jest zaledwie ósmym na dwóch pierwszych poziomach rozgrywkowych. Nic więc dziwnego, że drużyna z Częstochowy nie miała okazji grać wcześniej z Łódzkim Klubem Sportowym. Obie ekipy w jednej lidze spotkały się dopiero w tym sezonie.

Jedyne w historii starcie ŁKS-u ze Skrą otworzyło sezon 2021/22 na stadionie im. Władysława Króla. Wówczas, po ciekawym meczu, pełnym nerwów w końcówce ŁKS wygrał 3:2.

Bilans meczów ligowych ŁKS – Skra Częstochowa

Mecze: 1

Wygrane ŁKS: 1

Remisy: 0

Wygrane Skry: 0

Bramki: 3-2

Jedyne dotychczasowe spotkanie ŁKS-u ze Skrą

08 sierpnia 2021: Fortuna I Liga

ŁKS Łódź – Skra Częstochowa 3:2

Bramki: Jurić 19′, Pirulo 71′, Wolski 79′ – Mesjasz 12′, Wojtyra 89′

Skład ŁKS: Kozioł – Bąkowicz, Dąbrowski (46′ Nacho), Marciniak, Szeliga – Pirulo 85′ Kelechukwu), Rozwandowicz (63′ Tosik), Rygaard (63′ Wolski), Trąbka, Javi Moreno – Jurić (76′ Janczukowicz).

Strzelcy wszystkich 3 goli dla ŁKS-u w dotychczasowym 1 meczu ligowym przeciwko Skrze Częstochowa:

1 – Stipe Jurić, Pirulo, Maciej Wolski

fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport