Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Dobry bilans Sekulskiego przeciwko Koronie Kielce

Łukasz Sekulski w miniony weekend przełamał trwająca niespełna 11 miesięcy serię meczów bez strzelonego gola w Ekstraklasie. W najbliższą sobotę Łódzki Klub Sportowy zakończy sezon 2019/20 meczem z Koroną Kielce, z którą napastnik biało-czerwono-białych ma bardzo dobry bilans.

29-latek mierzył się z „Koroniarzami” pięciokrotnie w barwach Jagiellonii Białystok i ŁKS. W czterech spotkaniach w koszulce Jagi zdobył trzy bramki i zaliczył jedną asystę przeciwko klubowi z Kielc. W obecnych rozgrywkach „Sekul” wystąpił w jednym meczu przeciwko „Złocisto-krwistym”, ale nie udało mu się trafić do siatki rywali.

W sobotę na boisku nie zobaczymy wykartkowanego podstawowego ostatnio napastnika łodzian Samu Corrala. Bardzo możliwe, że jego miejsce w wyjściowej jedenastce zajmie właśnie wychowanek Stoczniowca Płock.

Warto również wspomnieć, że Sekulski grał w 2016 roku przez dwie rundy w drużynie Korony, wiec dobrze zna każdy metr boiska na Suzuki Arenie w Kielcach. Liczymy na kolejne trafienie Łukasza w meczu kończącym rozgrywki 2019/20.

Grafika: Transfermarkt