Dawid Kort nie jest już piłkarzem Łódzkiego Klubu Sportowego

Umowa łącząca Dawida Korta z Łódzkim Klubem Sportowym została rozwiązana. Oznacza to koniec wspólnej przygody, która zaczęła się przed sezonem 2022/23.

Dawid Kort do Łódzkiego Klubu Sportowego trafił latem 2022 roku. Na początku pierwszoligowego sezonu był podstawowym zawodnikiem w układance Kazimierza Moskala, ale im bliżej końca rozgrywek, tym jego czas przebywany na boisku coraz bardziej malał. Kort pomógł jednak w wywalczeniu upragnionego awansu do ekstraklasy – zapisał na swoim koncie jedną ligową bramkę i trzy asysty. Łącznie w biało-czerwono-białych barwach rozegrał 24 spotkania, dokładając dwie bramki oraz trzy asysty.

Przed rozpoczęciem bieżącego sezonu Kort dostał wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy. Nie został zgłoszony do rozgrywek PKO BP Ekstraklasy, ani nawet nie występował w zespole rezerw. W pewnym momencie przebywał na testach w jednym z cypryjskich zespołów, co jednak nie przełożyło się na żaden angaż. Teraz rozwiązał umowę z Łódzkim Klubem Sportowym, stając się wolnym zawodnikiem. 

Dawid, dziękujemy za reprezentowanie biało-czerwono-białych barw i pomoc w awansie. Powodzenia w dalszej karierze!