Czas na kolejny skalp. Rezerwy grają w Opocznie

Drugi zespół Łódzkiego Klubu Sportowego po pięciu kolejkach, z kompletem punktów przewodzi czwartoligowej stawce. Już dziś piłkarze Marcina Matysiaka i Pawła Drechslera zagrają kolejny mecz ligowy w Opocznie z Ceramiką.

Łodzianie kontynuują kapitalną serię od startu sezonu 2020/21. Biało-czerwono-biali w trakcie trwania nowych rozgrywek rozprawili się kolejno z Jutrzenką Drzewce, Czarnymi Rząśnia, Omegą Kleszczów, Pogonią Zduńska Wola oraz ostatnio w szlagierze IV ligi z Wartą Sieradz. 

W miniony weekend w spotkaniu z Wartą rezerwy zostały wzmocnione kilkoma zawodnikami z pierwszego zespołu i pewnie wygrały 6:3, choć nie ustrzegli się prostych błędów w defensywie, które skutkowały utratą, aż trzech bramek. Dziś prawdopodobnie ponownie w składzie biało-czerwono-białych zobaczymy kilku graczy, którzy na co dzień trenują z pierwszym zespołem ŁKS. 

Piłkarze z Alei Unii są bardzo skuteczni w meczach wyjazdowych. W trzech spotkaniach tego sezonu w delegacji strzelili aż 13 goli co daje średnią ponad cztery trafienia na mecz.

Tabela po 5 kolejkach IV ligi łódzkiej: 

Grafika: 90minut.pl

Najbliżsi rywalem ełkaesiaków bardzo słabo rozpoczęły sezon i to ŁKS II jest zdecydowanym faworytem tego meczu. Ceramika Opoczno po pięciu kolejkach zajmuje przedostanie miejsce w tabeli IV ligi ze zaledwie jednym zdobytym punktem z Wartą Działoszyn. „Cera” przegrała cztery z pięciu spotkań w tym sezonie i musiała uznać wyższość Zjednoczonych Stryków, Pogoni Zduńska Wola, Warcie Sieradz i Stali Głowno. 

Filarem drużyny z Opoczna jest doświadczony napastnik Marcin Mirecki. 34-latek przez pięć i pół roku był związany z Lechią Tomaszów Mazowiecki. W tym czasie zdobył dla tego klubu aż 80 goli na poziomie III ligi. Mirecki sześciokrotnie rywalizował z pierwszym zespołem Łódzkiego Klubu Sportowego w latach 2014-2017. Strzelił w tych meczach jednego gola.

Marcin Mirecki podczas jednego ze spotkań z ŁKS-em (fot. Jareczek Photography)

Spotkanie na stadionie przy Alei Sportowej 1 rozpocznie się o godzinie 17:00. Relację LIVE przeprowadzimy na naszym koncie na Twitterze.