Ambicji nie zabrakło. Raków Częstochowa – ŁKS Łódź 1:0

Piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego przegrali z Rakowem Częstochowa 0:1 po bramce Janisa Papanikolau. Dla podopiecznych Kazimierza jest to trzecia porażka z rzędu, jednak w tym meczu wśród piłkarzy ambicji na pewno nie zabrakło. Mamy nadzieję, że już za tydzień zła passa się zakończy.

Początek spotkania można ocenić pozytywnie dla zawodników Łódzkiego Klubu Sportowego, środek pola doskakiwał do rywali. Nie widać było aż takiej różnicy klas między zespołami. Podopieczni Kazimierza Moskala próbowali stwarzać sobie sytuację, lecz czujność częstochowian okazywała się skuteczniejsza, by zatrzymać łodzian. Gospodarze jednak pokazali, dlaczego to oni są obecnym mistrzem Polski. W 8 minucie dośrodkowanie Tomasza Cebuli na bramkę, zamienił Janis Papanikolau.

ŁKS dobrą szansę na wyrównanie miał w 31 minucie po sytuacji Tejana, jednak doskonale zachował się Vladan Kovacević, broniąc strzał Holendra. Wydawało się, że już nic w tej połowie się nie stanie, ale jeszcze w szanse mieli biało-czerwono-biali, ale znów… bramkarz Rakowa zachował czujność, broniąc uderzenie.

Druga połowa w wykonaniu Rycerze Wiosny była zdecydowanie na plus. Więcej do roboty na bramce miał bez wątpliwości bramkarz medalików. Łódzki Klub Sportowy był groźny pod bramką bośniackiego golkipera. W 70 minucie po wrzutce Kamila Dankowskiego futbolówka trafiła w słupek po rykoszecie od Adnana Kovacević. ŁKS walczył, ŁKS harował, jednak brakowało szczęścia, by wyrównać stan meczu. W 90 minucie znów łodzianie mogli zaskoczyć obronę rywali, ale ponownie… Vladan Kovacević zachował się doskonale, ratując swój zespół przed utratą punktów.

Raków Częstochowa – ŁKS Łódź 1:0 (1:0)
Bramki: Papanikolau 8′

Raków Częstochowa: Vladan Kovacević – Fran Tudor, Adnan Kovacević, Milan Rundić, Dawid Drachal (60′ Bogdan Racovițan), Janis Papanikolau (60′ Gustav Berggren), Vladyslav Kochergin  (80′ Ben Lederman), Srdan Plavšić, Bartosz Nowak, Marcin Cebula (60′ John Yeboah), Fabian Piasecki (78′ Łukasz Zwoliński).

ŁKS Łódź: Aleksander Bobek – Kamil Dankowski, Nacho Monsalve, Marcin Flis, Piotr Głowacki (90+3′ Artemijus Tutyškinas), Jakub Letniowski (62′ Dani Ramirez), Engjell Hoti, Michał Mokrzycki, Piotr Janczukowicz (80′ Maciej Śliwa), Bartosz Szeliga (62′ Pirulo), Kay Tejan (80′ Stipe Jurić).