Piłka NożnaPKO BP EkstraklasaWypowiedzi

Adrian Siemieniec: Straciliśmy kontrolę nad meczem

Chaos utworzony na boisku pod koniec pierwszej połowy nie miał też dobrego wpływu na drużynę gości. Trener Jagielloni opowiedział o tym spotkaniu ze swojego punktu widzenia i o tym jak jego drużyna straciła kontrolę nad tym spotkaniem. 

O meczu:

– Na pewno to był niesamowity mecz, szalony, to jest chyba dobre określenie. Dużo zwrotów akcji, dużo emocji. Finalnie kończy się remisem, na pewno na gorąco mamy uczucie rozczarowania i tego, że straciliśmy dwa punkty. No aczkolwiek musimy przejść do analizy i wtedy już na chłodno wyciągnąć wnioski, bo ja zawsze wychodzę z założenia, że zawsze się ma tyle na ile się zapracuje w życiu. Dlatego dzisiaj widocznie, może w tym meczu nie zrobiliśmy na tyle dużo żeby wygrać. Może w poprzednich nie zrobiliśmy na tyle żeby dzisiaj nam tego nie zabrało, także no tak w piłce jest. Remisujemy na trudnym terenie. To co powiedziałem na gorąco, na pewno jesteśmy rozczarowani. Mamy poczucie bardziej straconych dwóch punktów niż zyskanego jednego, ale mamy punkt i szykujemy się już do wtorkowego starcia u siebie w Pucharze Polski ze Śląskiem Wrocław. Chciałem z tego miejsca życzyć szybkiego powrotu do zdrowia dla zawodnika ŁKS-u. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Zdrowie jest tutaj priorytetowe i liczę, że to się dobrze zakończy i wszystko będzie w porządku. Także wszystkiego dobrego i dużo zdrowia dla Nacho.

O znajomości niektórych zawodników ŁKS-u przez trenera Jagielloni:

– Pracowałem z Kamilem Dankowskim, pracowałem z Pirim. Czy to mi ułatwiło analizę przeciwnika? Nie wiem. Nie powiedziałbym, że jakoś specjalnie wykorzystywaliśmy te informacje. Zawsze bardziej punktem odniesienia jest to w jaki sposób my się chcemy prezentować, aczkolwiek na pewno bliższa znajomość piłkarzy może tylko pomóc, a na pewno nie przeszkodzi.

O zachowaniu sędziego w tym spotkaniu:

– Jestem trenerem Jagielloni, jestem od trenowania. Nie będę komentował i oceniał pracy sędziego, bo nie jestem ani na tyle kompetentny, ani to nie jest mój zakres obowiązków, także porozmawiajmy o mojej drużynie.

O utracie kontroli przez Jagiellonię po 80. minucie meczu:

– Też tak to odebrałem i na pewno to pytanie też postawię, porozmawiamy o tym z drużyną. Tutaj też musimy zachować spokój, bo na gorąco jest rozczarowanie i wszyscy je czujemy, ja też. Zawsze trzeba na chłodno podejść do tematu, zobaczyć jak ten mecz się układał. To jest piłka, takie mecze się zdarzają, są tak różne scenariusze i tak różne zbiegi okoliczności, tak różne te mecze po takich wydarzeniach. W różne strony może to pójść i w pewnym momencie najważniejsze jest mieć kontrolę nad spotkaniem. Na pewno przeanalizujemy sobie to, bo takie myślenie to nie jest sposób patrzenia na to, jakie ja bym oczekiwał w takim momencie. Bardziej tutaj bym chciał, że strzeliliśmy na dwa i chciałbym żeby zespół szukał bramki na trzy, a nie szukał obrony rezultatu. Mecz był pod naszą kontrolą i dopuściliśmy ŁKS do wejścia w pole karne. Popełniliśmy błąd, dostaliśmy rzut karny, który ŁKS wykorzystał. Potem my mieliśmy sytuację. Kontrowersje, bo rzut karny z boiska, a potem był odwołany. No potem już do sytuacji żadnej nie doszliśmy. Ciężko mi na gorąco znaleźć receptę, bo jakby coś tam jakieś myśli mi się kołatają oczywiście, w każdą ze stron one idą. Muszę je pozbierać i wtedy będę wiedział co zrobić na następny raz w takiej sytuacji. Na pewno chciałbym żebyśmy w takich sytuacjach mieli dalej kontrolę poprzez posiadanie piłki, a nie po prostu bronili wyniku, bo to nie jest moje patrzenie na futbol. 

O tym jak wpłynęła pierwsza połowa na zawodników w szatni:

– Przede wszystkim zdawaliśmy sobie sprawę, że nie możemy wejść w te emocje, bo to by było coś, co mogłoby doprowadzić finalnie do braku kontroli nad meczem. W takich sytuacjach trzeba się skupić na piłce i na tym, na co się ma wpływ. Na realizacji zadań, na odpowiedzialności, na kontroli emocji, cierpliwości, ale też nie na cierpliwości związanej z uśpieniem tylko na podkręcaniu intensywności i uważam, że na prawdę przez długi okres to nam po prostu wychodziło. W pewnym momencie ten mecz się już zbliżał do końcówki, zawodnicy też to czuli i ŁKS miał jeden moment i go wykorzystał. Tak jak mówię, jesteśmy rozczarowani, ale na tą chłodną analizę przyjdzie czas, żeby w takich sytuacjach zarządzać lepiej meczem. 

O Tarasie Romańczuku:

– Romańczuk zgłosił lekką niedyspozycję, na razie nie jestem w stanie nic powiedzieć. Zachował się odpowiedzialnie względem drużyny. Czuł, że nie jest w stanie dalej na 100% grać, a w jakiejkolwiek sytuacji w meczu 95% dyspozycji zawodnika to jest za mało. 

O wpływie zmian na przebieg gry:

– Na gorąco ciężko mi na te pytania odpowiadać tak, żeby kogoś ta odpowiedź satysfakcjonowała. Na pewno każdą zmianę poddam analizie i na gorąco nie uważam żeby to akurat miało wpływ na to, że straciliśmy kontrolę nad meczem. Znajduję tutaj inny powód, ale konferencja prasowa to nie jest miejsce żeby się tym dzielić. Podzielę się tym z drużyną. 

Fot. PAP


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119