Piłka NożnaRezerwy

Kolejny nowy zawodnik w drugim zespole. Hugo Ista został ełkaesiakiem!

Hugo Ista został nowym zawodnikiem Łódzkiego Klubu Sportowego. 19-latek, który podpisał kontrakt do 30 czerwca 2025 roku, będzie występował w drugiej drużynie biało-czerwono-białych.

Ofensywny pomocnik ostatnio występował w beligijskim ekstraklasowym RFC Seraing. W barwach tego klubu grał w drużynie młodzieżowej do lat 21 oraz rezerwach. Niedawno rozpoczął treningi z pierwszym zespołem w Belgii, ale ostatecznie przeniósł się do Łódzkiego Klubu Sportowego. 

Hugo Ista posiada dwa obywatelstwa – polskie i belgijskie. W 2019 roku został powołany do reprezentacji Polski do lat 17, ale nie rozegrał żadnego oficjalnego spotkania z orzełkiem na piersi.

Zawodnik urodził się w 2003 roku, w belgijskim Liege i jego pierwszym klubem był Standard. Następnie występował w RFC Seraing, VV St. Truiden, KAS Eupen oraz holenderskim MVV Maastricht. W styczniu 2022 roku wrócił do RFC Seraing i spędził tam ostatnie pół roku.

Dla mnie to zaszczyt. Zawsze chciałem grać w Polsce. Teraz dostałem taką szansę i dam z siebie wszystko. Oczywiście jak najszybciej chciałbym awansować do pierwszej drużyny, lecz na razie skupiam się na grze w trzecioligowej drużynie, której zamierzam pomóc dobrą postawą na boisku – powiedział Ista po podpisaniu umowy z ŁKS.

Kontrakt Hugo będzie obowiązywał przez trzy najbliższe sezony. Przygoda zawodnika w Łodzi rozpocznie się od gry w drugim zespole, na poziomie III ligi. Niewykluczone, że w niedalekiej przyszłości pomocnik znajdzie się też w planach pierwszego zespołu.

Hugo witamy w Łodzi i życzymy powodzenia!


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119