Kolejny nowy zawodnik w drugim zespole. Hugo Ista został ełkaesiakiem!

Hugo Ista został nowym zawodnikiem Łódzkiego Klubu Sportowego. 19-latek, który podpisał kontrakt do 30 czerwca 2025 roku, będzie występował w drugiej drużynie biało-czerwono-białych.

Ofensywny pomocnik ostatnio występował w beligijskim ekstraklasowym RFC Seraing. W barwach tego klubu grał w drużynie młodzieżowej do lat 21 oraz rezerwach. Niedawno rozpoczął treningi z pierwszym zespołem w Belgii, ale ostatecznie przeniósł się do Łódzkiego Klubu Sportowego. 

Hugo Ista posiada dwa obywatelstwa – polskie i belgijskie. W 2019 roku został powołany do reprezentacji Polski do lat 17, ale nie rozegrał żadnego oficjalnego spotkania z orzełkiem na piersi.

Zawodnik urodził się w 2003 roku, w belgijskim Liege i jego pierwszym klubem był Standard. Następnie występował w RFC Seraing, VV St. Truiden, KAS Eupen oraz holenderskim MVV Maastricht. W styczniu 2022 roku wrócił do RFC Seraing i spędził tam ostatnie pół roku.

Dla mnie to zaszczyt. Zawsze chciałem grać w Polsce. Teraz dostałem taką szansę i dam z siebie wszystko. Oczywiście jak najszybciej chciałbym awansować do pierwszej drużyny, lecz na razie skupiam się na grze w trzecioligowej drużynie, której zamierzam pomóc dobrą postawą na boisku – powiedział Ista po podpisaniu umowy z ŁKS.

Kontrakt Hugo będzie obowiązywał przez trzy najbliższe sezony. Przygoda zawodnika w Łodzi rozpocznie się od gry w drugim zespole, na poziomie III ligi. Niewykluczone, że w niedalekiej przyszłości pomocnik znajdzie się też w planach pierwszego zespołu.

Hugo witamy w Łodzi i życzymy powodzenia!