Koszykówka

Znowu to zrobili! AZS UMK Transbruk Toruń – ŁKS Coolpack Łódź 83:103

Koszykarze Łódzkiego Klubu Sportowego kontynuują swoją passę zwycięstw! W sobotnie popołudnie zmierzyli się na wyjeździe z AZS UMK Transbruk Toruń i mimo problemów w trzeciej kwarcie meczu, ostatecznie wygrali spotkanie, a ponadto znów udało im się przebić próg 100 zdobytych punktów.

Początek spotkania był dość wyrównany – ełkaesiacy potrzebowali chwili by wskoczyć na właściwe obroty, co przełożyło się na to, że po upływie niemal 4 minut remisowali 8:8. Od tego momentu podopieczni trenera Zycha konsekwentnie zaczęli budować przewagę nad gospodarzami, którzy nie składali broni i do ostatnich sekund pierwszej części meczu starali się utrzymywać w grze. Do drugiej kwarty łodzianie podchodzili z 11-punktowym prowadzeniem i jak wkrótce się okazało, nie mieli dużych problemów w powiększeniu tej przewagi. Biało-czerwono-biali podtrzymali tempo punktowania z pierwszej partii, zaś torunianie nieco obniżyli je, więc nie było dużym zaskoczeniem, kiedy zawodnicy z przeplatanką na piersi, schodząc do szatni na przerwę, prowadzili już 25 oczkami.

Po powrocie z szatni łodzianom nie udało się ustrzec przed gorszą grą w trzeciej kwarcie. Gospodarze wyszli na parkiet zmotywowani i nastawieni na odrobienie strat, co w dużej mierze im się udało, bo przed ostatnią częścią meczu tracili do ŁKS-u jedynie 9 punktów. Na całe szczęście, ełkaesiacy zachowali zimne głowy (w czym na pewno pomogła też rozmowa z trenerem Zychem) i po wyrównanym początku czwartej kwarty przejęli kontrolę nad tym kluczowym momentem w całym meczu. Biało-czerwono-biali dopięli swego i ostatecznie wygrali spotkanie, a ponadto znów mogą pochwalić się przebiciem bariery 100 zdobytych punktów w jednym meczu.

AZS UMK Transbruk Toruń – ŁKS Coolpack Łódź 83:103
(19:30; 16:30; 35:19; 13:24)