Seria nadal trwa! ŁKS Coolpack Łódź – SMS PZKosz Władysławowo 89:60

W sobotę koszykarze Łódzkiego Klubu Sportowego podjęli w Zatoce Sportu zespół z dołu tabeli, SMS PZKosz Władysławowo. Co prawda ełkaesiacy mieli początkowe trudności w pierwszej kwarcie, ale nie było to dla nich problemem, gdyż w kolejnych częściach meczu pewnie zdystansowali przyjezdnych i zanotowali kolejny komplet punktów.

Pierwsze minuty tego spotkania, jak na pojedynek wicelidera z drużyną z dolnych rejonów tabeli był dość wyrównany, a z biegiem czasu to przyjezdni wyszli na prowadzenie. Zawodnicy z Władysławowa rzucili dwie celne „trójki” z rzędu i odskoczyli od ełkaesiaków na 8 punktów, co zmuszało ich do gonienia wyniku. Ostatecznie, do drugiej kwarty łodzianie przystępowali już tylko z 4 oczkami straty, a finalnie zrównali się z gośćmi po nieco ponad trzech minutach kolejnej części gry. Ełkaesiacy nie dawali już SMS-owi punktować na takim poziomie, jak w początkowej fazie spotkania, sami zaś podkręcili tempo i to oni zaczęli dystansować przyjezdnych. Finalnie, przed przerwą celny rzut za 2 Norberta Kulona dał ŁKS-owi osiem oczek przewagi nad rywalami.

Sytuacja po przerwie nie zmieniła się – łodzianie prowadzili grę, zarazem ograniczając przyjezdnym dostęp do własnego kosza (zawodnicy z Władysławowa niekiedy mieli także problem ze skutecznością), co przekładało się na to, że po sześciu minutach prowadzili już 18 punktami. SMS-owi nie udało już się przełamać tego niekorzystnego układu, także mimo rotacji składu ŁKS-u w czwartej kwarcie i gry młodszych zawodników. Biało-czerwono-biali wygrywają kolejne spotkanie i do momentu rozegrania swojego meczu przez Noteć Inowrocław są samodzielnymi liderami tabeli grupy A 2. Ligi.

Zerkając na statystyki, najbardziej wyróżniającym się zawodnikiem łodzian był Jakub Karwowski, który zdobył 14 punktów, zanotował 8 zbiórek i dwie asysty (EVAL 18). Na podobnym poziomie występ zaliczyli także kapitan drużyny, Norbert Kulon (11 pkt, 5 zbiórek, 8 asyst, EVAL 17) oraz najlepiej punktujący tego dnia wśród ełkaesiaków, Maciej Leszczyński (20 pkt, 1 zbiórka, 2 asysty, EVAL 17). 

ŁKS Coolpack Łódź – SMS PZKosz Władysławowo 89:60
(17:21; 24:12; 24:13; 24:14)

Fot. Rafał Wolski