Koszykówka

Nieudany rewanż. ŁKS KK Łódź – UKS Trójka Żyrardów 57:67

W środę koszykarki Łódzkiego Klubu Sportowego podjęły w Zatoce Sportu drużynę Trójki Żyrardów, rozgrywając zaległe spotkanie 15. kolejki grupy A 1. Ligi. Niestety, mecz nie ułożył się po myśli podopiecznych trenera Zycha, które przegrały 57:67.

Pierwsza kwarta, jak się później okazało, mocno zaważyła na losach meczu. Przyjezdne sprawnie wypracowały sobie przewagę nad ełkaesiankami i już po pięciu minutach prowadziły 12 punktami, a ostatecznie podwyższyły ten rezultat o kolejne 2 oczka. Kolejna partia była już znacznie bardziej wyrównana, ale było to za mało, aby biało-czerwono-białe zbliżyły się punktowo do Żyrardowianek. Podobnie było po przerwie, przez co łodzianki do ostatniej kwarty podchodziły z 20 oczkami straty. Dopiero właśnie w czwartej części meczu podopieczne trenera Zycha zaczęły odrabiać straty, aczkolwiek finalnie pozwoliło im to jedynie na zmniejszenie rozmiaru przegranej do 10 punktów.

Mimo porażki, warto zwrócić uwagę na świetną dyspozycję Angeliki Kowalskiej, która była najlepszą punktującą w ŁKS, notując przy tym double double – 22 punkty, 12 zbiórek, 3 asysty (EVAL 28).

ŁKS KK Łódź – UKS Trójka Żyrardów 57:67
(11:25; 17:18; 14:19; 15:5)