Mamy fotel lidera! ŁKS Coolpack Łódź – KSK Ciech Noteć Inowrocław 77:70

Koszykarze Łódzkiego Klubu Sportowego w sobotę rozegrali w Zatoce Sportu pojedynek na szczycie 2. Ligi, podejmując KSK Ciech Noteć Inowrocław. Po zaciętym spotkaniu to biało-czerwono-biali mogli cieszyć się ze zwycięstwa, dzięki czemu objęli fotel lidera grupy A.

Świetnie weszli ełkaesiacy w pierwszą kwartę, gdyż po pięciu minutach prowadzili już 18:2! Przyjezdni z Inowrocławia kompletnie nie weszli w to spotkanie, a łodzianie to wykorzystali, dzięki czemu do drugiej partii meczu podchodzili prowadząc 30:14. Trzeba oddać zawodnikom Noteci, że potrafili otrząsnąć się po falstarcie – fakt faktem, przez ponad dwie minuty obu stronom nie udało się choć raz trafić do kosza, tak w końcu to przyjezdni zaczęli korzystać z błędów ełkaesiaków, fauli prowadzących do rzutów osobistych, a dystans nadrabiali także celnymi „trójkami”. Ostatecznie na przerwę z prowadzeniem schodził ŁKS, ale jedynie z dwoma punktami więcej – 41:39.

Na początku trzeciej kwarty znów ełkaesiakom udało się odskoczyć na kilka punktów od Noteci, ale z minuty na minutę przyjezdni pracowali na to, aby doprowadzić do remisu i to wreszcie im się powiodło. Na nieco ponad cztery minuty przed końcem tej partii tablica wskazywała wynik 49:49 i rozpoczęła się walka punkt za punkt. Żadnej z drużyn nie udało się na dłuższą metę wyjść z patowej sytuacji, przez co przed ostatnią częścią spotkania ŁKS remisował 54:54. Początek czwartej kwarty mógł wskazywać, że ta zacięta walka będzie trwać dłużej, jednak biało-czerwono-białym udało się w końcu przełamać tę sytuację. Ełkaesiacy zdobyli pięć punktów przewagi po trafieniach Norberta Kulona i Iwo Maćkowiaka (63:58), który chwilę później dołożył kolejne trzy oczka celnym rzutem z dystansu. Łodzianom udało się utrzymać bezpieczną przewagę, dzięki czemu wygrali ważny pojedynek w meczu na szczycie. Obecnie ŁKS ma 17 punktów na koncie, podobnie jak Noteć InowrocławAZS UMK Toruń MKK Gniezno, ale dzięki największej pozytywnej różnicy punktów to właśnie podopieczni trenera Jarosława Krysiewicza zajęli fotel lidera.

Znów dobrze dysponowany był Norbert Kulon, który zdobył 17 punktów, a także zanotował 6 zbiórek i 6 asyst (EVAL 17). Warto także zwrócić uwagę na występ Jakuba Karwowskiego (8 pkt, 5 zbiórek, asysta, EVAL 14), Kacpra Dominiaka (14 pkt, 5 zbiórek, asysta, EVAL 14) oraz Macieja Leszczyńskiego (10 pkt, 5 zbiórek, 5 asyst, EVAL 14).

ŁKS Coolpack Łódź – KSK Ciech Noteć Inowrocław 77:70
(30:14; 11:25; 13:15; 23:16)

Fot. Rafał Wolski