Lider się nie zatrzymuje! GAK Gdynia – ŁKS Coolpack Łódź 45:116

Koszykarze Łódzkiego Klubu Sportowego są bezkompromisowi w tym sezonie. W niedzielne popołudnie zmierzyli się na wyjeździe z GAK Gdynia, po raz kolejny w tym sezonie zwyciężając i pozostając niepokonanym liderem grupy A 2. Ligi.

Ełkaesiacy tego dnia już od pierwszych minut meczu nie pozostawili wątpliwości kto będzie zwycięzcą tego spotkania. Dobrze weszli w mecz i szybko odskoczyli punktowo od gospodarzy, kwartę kończąc ją z 23-punktową przewagą. W kolejnej partii gdynianie już nieco bardziej się zmobilizowali i znacznie częściej umieszczali piłkę w koszu biało-czerwono-białych, ale mimo tego nie byli nawet w stanie wygrać tej konkretnej kwarty, nie mówiąc już o wyrównaniu w w kontekście ogólnego wyniku spotkania. Po przerwie obraz meczu się praktycznie nie zmienił – podopieczni trenera Zycha konsekwentnie podwyższali prowadzenie, do tego stopnia, że mecz zakończyli z imponującym rezultatem – w sumie 116 zdobytych oczek.

Co ciekawe, tego dnia nie było jednego zawodnika, który wybił się zdecydowanie ponad resztę, jeśli chodzi o zdobycz punktową. Najlepszym rezultatem może pochwalić się Filip Starzyński z 19 oczkami na koncie. Później w klasyfikacji robi się nieco ciaśniej – po 14 punktów zdobyli Bartosz Wróbel Jakub Zapart, 12 oczek dołożył Norbert Kulon, po 11 Piotr Keller Jarosław Giżyński, zaś Przemysław Paduch zdobył 10 oczek.

GAK Gdynia – ŁKS Coolpack Łódź 45:116
(6:29; 19:27; 9:30; 11:30)

Fot. Łukasz Żuchowski