Kulon show! ŁKS Coolpack Łódź – MKK Pyra Poznań 102:73

Koszykarze Łódzkiego Klubu Sportowego w pierwszym meczu 2023 roku podejmowali w Zatoce Sportu podjęli, jak się okazało, niełatwego rywala – czwarty w lidze MKK Pyra Poznań. Pierwsze dwie kwarty okazały się ciężkim wyzwaniem dla podopiecznych trenera Zycha, jednak, jak się okazało, rozmowa w przerwie zadziałała na nich skutecznie. W świetnej dyspozycji był tego dnia kapitan zespołu, Norbert Kulon, będący najlepszym zawodnikiem tego spotkania.

Już od pierwszych chwil tego spotkania zapowiadało się na to, że przyjezdni nie będą łatwym orzechem do zgryzienia dla ełkaesiaków. Mecz był wyrównany, a obie drużyny szły łeb w łeb – żadna nie mogła wypracować jakiejkolwiek przewagi punktowej. Pierwszą kwartę ełkaesiacy zakończyli ze stratą jednego oczka względem gości, jednak nie zmieniło to faktu, iż w kolejnej partii sytuacja się nie zmieniała i oba zespoły szły punkt za punkt. Do szatni drużyny rozchodziły się w analogicznym położeniu, jak po kwarcie – poznaniacy prowadzili jednym punktem.

Jak szybko się wkrótce okazało, trenerowi Zychowi udało się w przerwie wpłynąć na postawę swojego zespołu, który z minuty na minutę coraz bardziej się rozkręcał pod koszem rywali, a co ważne, także zabezpieczając lepiej dostęp do własnej obręczy. Ełkaesiacy konsekwentnie pracowali na parkiecie, co przełożyło się na wynik widniejący na tablicy – przed ostatnią partią tego spotkania, łodzianie prowadzili już 16 punktami. Przyjezdni ze stolicy Wielkopolski walczyli o to, aby odwrócić jeszcze wynik, jednak biało-czerwono-biali utrzymywali równy poziom, na który wznieśli się w trzeciej kwarcie i bez nerwów zamknęli to spotkanie.

Najlepszym z ełkaesiaków okazał się tego dnia bez wątpienia Norbert Kulon – kapitan zdobył 30 punktów i 9 asyst (EVAL 33). Pod kątem zdobyczy punktowej wyróżnić można jeszcze dwóch zawodników – Piotra Kellera z dobytkiem 20 oczek oraz Bartosza Wróbla (19).

ŁKS Coolpack Łódź – MKK Pyra Poznań 102:73
(23:24; 20:20; 31:14; 28:15)