Bartosz Wróbel: Liczymy na wsparcie kibiców

Przed pierwszym starciem, w ramach drugiej rundy fazy play-off, oficjalnej stronie klubowej ŁKS-u Coolpack Łódź udzielił wywiadu Bartosz Wróbel. Lider ofensywy zespołu podkreślał, znaczenie tego, że cały zespół jest aktualnie w dobrej formie. Całą drużyną liczą także na mocne wsparcie kibiców biało-czerwono-białych.

O nagrodzie MVP sezonu zasadniczego:

– Dziękuję za gratulacje. Byłem lekko zaskoczony nagrodą, ponieważ w tym roku w grupie B 2. ligi grało naprawdę wielu klasowych graczy. Jest to bardzo miłe, że trenerzy zespołów 2. ligi mnie docenili. Pokazuje to również, że jako drużyna idziemy w dobrym kierunku, bo tego wyróżnienia nie byłoby bez moich kolegów, trenerów i naszej codziennej pracy na treningach. 

O tym czy odczuwa w związku z nagrodą dodatkową presję ze strony rywali:

– Większą uwagę odczuwam w zasadzie od samego początku sezonu, staram się ze swojej roli na boisku wywiązywać jak najlepiej i jak najbardziej absorbować swoją grą naszych przeciwników. Oby taka tendencja utrzymała się do szczęśliwego zakończenia przez nas sezonu

O dwumeczu z Kolejarzem Radom:

– Był to bardzo udany dla nas dwumecz, ale nie możemy osiadać na laurach. Nie ukrywam, że po potyczkach w sezonie regularnym z drużyną z Radomia, nieco obawialiśmy się tych meczów. Pokazaliśmy jednak, że kiedy się nie rozluźniamy i wchodzimy w mecz z pełną koncentracją, możemy być groźni dla każdego. Poprzeczka z każdym następnym meczem idzie coraz wyżej i musimy utrzymywać nasz poziom grania, a najlepiej żebyśmy byli jeszcze bardziej skoncentrowani i

O dzisiejszym rywalu:

– Możemy się spodziewać na pewno tego, że przeciwnicy z Żar nie położą sie przed nami. Pokazała to 1. runda w ich wykonaniu, gdzie pokonali wyżej rozstawioną drużynę z Pleszewa. Na pewno będzie dużo walki z naszej strony o każdy centymetr parkietu, nie ma już miejsca na odpuszczanie. 

O dobrej postawie jego, jak i całego zespołu:

– W tym momencie nie ma to najmniejszego znaczenia jaką liczbą punktów wygramy mecz. W play-off czy wygrywasz 1 punktem czy 40, jest to tak samo ważna wygrana. Jeśli będziemy grać z takim samym zaangażowaniem jak w meczach z Kolejarzem Basket Radom, mamy duże szanse na przejście do następnej rundy. Liczymy również na jeszcze większe wsparcie naszych kibiców. Pomoc z trybun będzie dla nas jeszcze większym kopniakiem motywacyjnym w tym najważniejszym momencie sezonu.