Kibice

Zapowiedź ełkaesiackiego weekendu 29–30.03

Intensywna Wielkanocna sobota czeka kibiców Łódzkiego Klubu Sportowego, w tym dniu swoje mecze rozegra pierwsza i druga drużyna piłkarska oraz zespół siatkarek. Natomiast już w piątek rewanżowy mecz ćwierćfinałowy zagra żeńska sekcja basketu. Czas na zapowiedź ełkaesiackiego weekendu!

Piątek, 29 marca

15:30 ŁKS KK Łódź – GTK VBW Gdynia (koszykówka; 1. liga kobiet) 

Żeby grać dalej trzeba wygrać, tak w tej chwili wygląda sytuacja ełkaesianek. Podopieczne Piotra Zycha uległy w zeszły weekend zespołowi z Gdyni 52:65. Ale mecz w Łodzi, będzie zupełnie innym starciem. Jeśli łodzianki zdołają wygrać to spotkanie, w decydującym meczu zmierzą się z GTK w Gdyni 3 kwietnia, wszyscy kibice ŁKS-u wierzą, że tak właśnie się stanie. 

Sobota, 30 marca

15:00 Jagiellonia Białystok – ŁKS Łódź (piłka nożna; PKO BP Ekstraklasa)

Po reprezentacyjnej przerwie na boisko wracają piłkarze pierwszej drużyny ŁKS-u. Przed podopiecznymi Marcina Matysiaka zadanie niełatwe, bowiem zmierzą się oni z liderem tabeli, drużyną Jagiellonii Białystok. Ełkaesiacy mogą jednak pochwalić się serią trzech meczów z rzędu bez porażki, a przed dwoma tygodniami zremisowali z Rakowem Częstochowa, który również walczy o mistrzostwo Polski. Tak, więc nikt „Rycerzy Wiosny” nie skazuje w Białymstoku na pożarcie. 

16:00  ŁKS Commercecon Łódź – Grot Budowlani Łódź (siatkówka; Tauron Liga)

Trzeci, decydujący o awansie do półfinału mecz rozegrają w sobotnie popołudnie siatkarki ŁKS Commercecon. W ćwierćfinałowej rywalizacji pierwszy mecz ełkaesiaki przegrały 2:3, w drugim pokonały rywalki zza miedzy 3:1 i dlatego to trzecie spotkanie wyłoni półfinalistki. Jeśli podopieczne Alessandro Chiappiniego wygrają, w przyszłym tygodniu zagrają w pierwszym meczu półfinałowym, w przypadku porażki „Wiewióry” powalczą o miejsca 5-8 na zakończenie obecnego sezonu.  

17:00 ŁKS II Łódź – Polonia Bytom (piłka nożna; 2. liga)

Po ubiegłotygodniowym zwycięstwie nad Sandecją Nowy Sącz za ciosem chcą pójść piłkarze drugiej drużyny ŁKS i tym razem wygrać na Stadionie Króla z Polonią Bytom. Mimo, że ełkaesiacy plasują się w tabeli 2.ligi na szóstej pozycji, zaś bytomianie na trzynastej, to różnica punktowa między zespołami nie jest duża i wynosi tylko pięć „oczek”. To gwarantuje emocje i ciekawe spotkanie tuż przed Wielkanocą.