Kibice

Podsumowanie ełkaesiackiego weekendu 16–18.12

Za nami bardzo dobry ligowy ełkaesiacki weekend, w wyśmienitym nastroju są po nim koszykarki ŁKS-u, które wygrały kolejne spotkanie, w jeszcze lepszych humorach są siatkarki. „Wiewióry” w derbowym meczu pokonały zespół Grot Budowlanych Łódź 3:0. Z kolei piłkarze, w ostatnim starciu w tym roku podzielili się punktami z Ruchem Chorzów, remisując 1:1.

Sobota, 16 grudnia

Bogdanka AZS UMCS II Lublin – ŁKS KK Łódź 77:79

Niesamowite emocje zafundowały kibicom koszykarki ŁKS-u! Początek meczu nie był najlepszy w wykonaniu drużyny Piotra Zycha, pierwszą kwartę łodzianki przegrały 27:16, drugą 22:17. Wszystko zmieniło się jednak w drugiej części spotkania, trzecia kwarta to zdecydowana dominacja biało-czerwono-białych, odrobiły one piętnaście z szesnastu punktów straty do lublinianek sprzed przerwy. Czwarta odsłona spotkania to już wojna nerwów. Wynik do ostatnich sekund był na ostrzu noża, a gdy już się wydawało, że mecz będzie musiał rozstrzygnąć się w dogrywce szczęście uśmiechnęło się do ełkaesianek. Skuteczny rzut za 2 w wykonaniu Anity Plucińskiej na 5 sekund przed końcem spotkania rozstrzygnął je po myśli zawodniczek ŁKS. Dzięki wygranej łodzianki zajmują obecnie 9. miejsce w tabeli grupy A 1. Ligi.

Niedziela, 17 grudnia

ŁKS  Łódź –  Ruch Chorzów 1:1

Na zakończenie roku piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego podzielili się punktami z Ruchem Chorzów. Ełkaesiacy po strzale Hotiego zza pola karnego  jako pierwsi zdobyli bramkę, jednobramkowe prowadzenia udało się utrzymać do przerwy. W drugiej połowie obie drużyny starały się strzelić gola, ale długo ta sztuka się nie udawała, ostatecznie w 88. minucie „Niebiescy” znaleźli sposób na pokonanie Aleksandra Bobka i doprowadzili do remisu. To czwarty w tym sezonie remis „Rycerzy Wiosny”, zimę ełkaesiacy spędzą niestety na ostatniej pozycji w lidze z ośmioma punktami straty do bezpiecznej strefy.

Poniedziałek, 18 grudnia

ŁKS Commercecon Łódź – Grot Budowlani Łódź 3:0

Derby są nasze! Drużyna ŁKS Commercecon udanie zrewanżowała się na porażkę z początku sezonu i pewnie 3:0 pokonała rywalki zza miedzy. Najciekawszy i zarazem najbardziej zacięty był pierwszy set, który ełkaesianki wygrały 30-28. Druga i trzecia partia to już dominacja ŁKS-u i sety wygrane do siedemnastu i dwudziestu. Dzięki wygranej „Wiewióry” wskoczyły na ligowe podium, w tej chwili siatkarki ŁKS są trzecie i tracą już tylko punkt to wiceliderek zespołu PGE RYSICE Rzeszów. W następnej kolejce, 29 grudnia ŁKS Commercecon na wyjeździe zmierzy się z zespołem Pałacu Bydgoszcz, będzie to spotkanie rozegrane w ramach 13. kolejki Tauron ligi.