Kibice

Szykują się zmiany w liczbie kibiców na meczach!

Minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk w rozmowie z portalem Interia zdradziła, iż procedowanie są zmiany w ilości kibiców mogących oglądać wydarzenia sportowe. Zmiany mają nie dotyczyć tylko piłkarskich stadionów, ale i wydarzenia w halach sportowych.

W chwili obecnej na stadionie piłkarskim podczas spotkania może przebywać liczba kibiców będąca 25% pojemności stadionu. Limit ten ma ulec znacznemu podniesieniu. Najprawdopodobniej od początku kampanii 2020/21 mecze piłkarskie będzie mogło oglądać aż 50% łącznej ilości kibiców!
Nie wiemy jeszcze czy wraz z podniesieniem limitu kibiców, odpowiednie organy pozwolą sympatykom ruszyć na wyjazdowy szlak.

Procedowanie zmiany dotyczą również spotkań w halach. Dotychczas na mecze sekcji halowych nie byli wpuszczani kibice. Według Dmowskiej-Andrzejuk planowane jest rozpoczęcie nowych sezonów sportów halowych przy udziale publiczności. Na chwilę obecną nie wiemy jednak w jakiej ilości widzowie będą mogli oglądać halowe zmagania.

Wszystkie zmiany są na chwilę obecną konsultowane przez Rząd. Dokładne liczby kibiców na meczach powinniśmy poznać w ciągu najbliższych dni.