Kibice

Podsumowanie ełkaesiackiego weekendu 17-18.02

Gorzki weekend dla kibiców ŁKS-u, jedyną osłodą jest kolejne zwycięstwo Jana Ciepłowskiego. Niestety do sobotniego sukcesu „Jasia” nie nawiązali ani piłkarze, ani koszykarki. O ile porażkę żeńskiej sekcji basketu można uzasadnić meczem z wiceliderkami tabeli, niepokonanymi w tym sezonie, o tyle porażka drużyny Piotr Stokowca w takim stylu, z takim rywalem jest niewytłumaczalna.

Sobota, 17  lutego

Jan Ciepłowski – Lukáš Chotěnovský (Fight Exclusive Night 52) – RELACJA

„Jasiu” wrócił do klatki i to w jakim stylu! Ełkaesiak po raz kolejny pokazał, że w klatce czuje się jak ryba w wodzie i przez cały pojedynek konsekwentnie „punktował” rywala. Sędziowie nie mieli najmniejszych wątpliwości, kto wygrał walkę i jednogłośnie wskazali na łodzianina. Dzięki sobotniej wygranej Ciepłowski powalczy o pas federacje FEN w wadze koguciej, rywalem „Jasia” będzie Vitaliy Yakimenko, który tego samego wieczoru wygrał pierwszą walkę eliminacyjną.

Niedziela, 18 lutego

MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski – ŁKS KK Łódź 81:41

To było trudne zadania dla drużyny Piotra Zycha, ełkaesianki zmierzyły się z niepokonanymi w tym sezonie koszykarkami z Sokołowa Podlaskiego i bardzo wysoko przegrały to spotkanie. Po niedzielnym meczu łodzianki plasują się na szóstej pozycji z ośmioma zwycięstwami i dziesięcioma porażkami na koncie. Kolejne spotkanie drużyna ŁKS-u rozegra 24 lutego, na własnym terenie biało-czerwono-białe podejmować będą AZS Uniwersytet Warszawski.

ŁKS Łódź – RTS Widzew 0:2 – RELACJA

Po takim meczu trudno cokolwiek napisać, po raz kolejny w tym sezonie ełkaesiacy zawiedli kibiców i w kiepskim stylu przegrali z rywalem zza miedzy. O ile po pierwszej wyrównanej połowie wydawało się, że to ŁKS jest bliższy zdobycia bramki, o tyle w drugiej gra „Rycerzy Wiosny” posypała się kompletnie, Widzew natomiast po bramce na 1:0 poczuł się na boisku pewnie i do końca spotkania kontrolował jego przebieg, w końcówce dokładając drugie trafienie.

*Drużyny ŁKS Commercecon i ŁKS Coolpack w ubiegły weekend z powodu przerwy w rozgrywkach, nie rozgrywały meczów.