KibiceŁódź Kocha Sport

Łódź Kocha Sport Run za nami!

W minioną niedzielę, w przeddzień 111 rocznicy rozpoczęcia działalności ŁKS-u, odbył się bieg Łódź Kocha Sport RUN pod hasłem „Wielosekcyjny ŁKS”. Bieg był kontynuacją zeszłorocznego, jubileuszowego biegu na 110-cio lecie Łódzkiego Klubu Sportowego.

Niedzielne biegi odbywały się na czterech dystansach – 100m oraz 400m dla najmłodszych biegaczy, a także 1908m oraz 5km dla tych nieco starszych. Warto nadmienić, iż na żadnym z czterech dystansów nie prowadzony był pomiar czasu. Organizatorzy chcieli postawić na dobrą zabawę uczestników. Każdy, kto ukończył jeden z dystansów nagradzany zostawał pamiątkowym medalem.

Jak głosiło hasło w tytule biegu – wielosekcyjny ŁKS – na starcie nie zabrakło więc przedstawicieli różnych sekcji łódzkiego klubu. Począwszy od zespołu mistrzyń Polski z ŁKS Commercecon Łódź, który wystawił bardzo mocną reprezentację – Marta Pająk, Ewa Kwiatkowska, Klaudia Gajewska, Michał Cichy, Bartek Bartodziejski oraz nowy trener zespołu – Marek Solarewicz – poprzez koszykarzy, których reprezentował kapitan – Arek Świt wraz z Mateuszem Witczakiem, reprezentacje sekcji ŁKS Boks z trenerem Grzegorzem Golińskim na czele, wieloletniego trenera piłkarskiej młodzieży ŁKS-u – trenera Jarosława Byczkowskiego, na biegaczach grupy Łódź Kocha Sport kończąc.

Organizatorzy niedzielnego biegu zadbali również o to, żeby każdy znalazł coś dla siebie. Tak, oprócz samego biegu, odbył się piknik rodzinny. Przy okazji zbierano pieniądze na pomoc Michalince Gorzak. Według wstępnych szacunków kwota zebrana tylko podczas niedzieli oscyluje wokół 4700zł.

Wielu uczestników biegu chwaliło organizacje. Sami organizatorzy zapowiedzieli już kolejną, przyszłoroczną edycję biegu Łódź Kocha Sport RUN!