Fortuna 1. LigaPiłka NożnaWypowiedzi

Ireneusz Mamrot: Musimy wykorzystywać okazje w polu karnym

W Wielką Sobotę piłkarze ŁKS po raz pierwszy mogli cieszyć się z 3 punktów wywalczonych przy Al. Unii, pod wodzą Ireneusza Mamrota. Trener ełkaesiaków dostrzega jeszcze rezerwy w swoim zespole, które będzie starał się wykorzystać w kolejnych meczach.

O meczu:

– Dużo lepiej graliśmy, kiedy na boisku było po jedenastu zawodników w obu drużynach. Mam trochę niedosyt, bo uważam, że pierwsza połowa dzisiaj była najlepsza z dotychczasowych. Musimy jednak wykorzystywać sytuacje. Niezłą okazję miał Rygaard, dobrą sytuację miał też Adrian Klimczak. Jednak przede wszystkim co musimy poprawić to ostatnie podanie. Dzisiaj było bardzo dużo sytuacji, kiedy piłkę rozprowadzaliśmy w boczne sektory, a tam była duża niedokładność. Czerwona kartka spowodowała, że cały zespół gości grał na 20 metrze i wtedy zabrakło spokoju. Z każdą minutą, coraz szybciej próbowaliśmy zdobyć bramkę, a wtedy presja czasu goniła zespół. Cieszę się, że Antonio udźwignął presję wykonując rzut karny, bo to była praktycznie końcówka meczu.

O wykonawcy rzutu karnego:

– Do rzutu karnego wyznaczony był Dominguez i on jest podstawową opcją. W dzisiejszym meczu wchodził, jednak z ławki, więc wyznaczony był Pirulo. Skoro Antonio był na boisku to on wziął na siebie odpowiedzialność.

O Ricardinho:

– Mówiąc szczerze, chciałem później go wpuścić. Po kontuzji odbył dopiero dwa treningi z drużyną. Gdyby GKS grał w jedenastkę to byśmy jeszcze trochę poczekali, natomiast grając 11 na 10, wiedzieliśmy, że nie będzie musiał być tak zaangażowany w grę obronną. Praktycznie cały czas prowadziliśmy grę i liczyliśmy na jego wysokie umiejętności.

O Klimczaku jako lewo skrzydłowym:

– Jestem zadowolony z Adriana. Jego współpraca z Adamem Marciniakiem wygląda nieźle, chociaż może wyglądać jeszcze lepiej. Jego zejście z boiska nie było podyktowane słabszą grą, a tym, że na boisku musiał wejść Ricardinho, więc przy okazji musieliśmy zmienić też młodzieżowca. Klimczak ma zdolności motoryczne na takim poziomie, że na lewej pomocy dobrze sobie radzi.

O Rygaardzie:

– Mikkel to jest piłkarz, który potrafi zgrać bardzo niekonwencjonalnie. Musi jednak poprawić koncentrację, bo przy jego wysokich umiejętnościach technicznych, czasami traci piłkę w głupi sposób. Bardzo często szuka trudnych rozwiązać na boisku, by przyspieszyć grę i dać przewagę. Na pewno ŁKS będzie miał dużo korzyści z Rygaarda, jeśli tylko popracuje właśnie nad koncentracją.

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119