Siatkówka

Tym razem tylko punkt dla „Wiewiór”. Legionovia Legionowo – ŁKS Commercecon Łódź 3:2

Ełkaesianki w niedzielny wieczór stoczyły wyjazdowy bój z Legionovią Legionowo. Biało-czerwono-białe rozegrały zacięte starcie z gospodyniami i choć udało im się doprowadzić mecz ze stanu 2:1 do tie-breaka, tak ostatecznie musiały uznać wyższość legionowianek.

Już pierwszy set zapowiedział, że nie będzie to łatwy mecz dla „Wiewiór„. Po wyrównanym początku legionowianki przejęły kontrolę nad spotkaniem, dyktując tempo gry i zdobywając trzypunktową przewagę, przy stanie 11:8. Łodzianki miały problemy z przyjęciem i popełniały sporo drobnych błędów, które utrudniały im nawiązanie równej walki z rywalkami. Siatkarki Legionovii chętnie korzystały z tej sytuacji, dzięki czemu były w stanie utrzymywać prowadzenie nad biało-czerwono-białymi, a także systematycznie je powiększać. Ełkaesianki nie były w stanie zbić z pantałyku podopiecznych trenera Chiappiniego, przez co to właśnie one mogły cieszyć się z wygrania pierwszej partii 25:18.

Strata pierwszego seta podziałała pobudzająco na siatkarki z Łodzi – poprawiły przyjęcie i uspokoiły swoją grę. Na ich korzyść działał także fakt, iż legionowianki miały problemy ze skutecznością w ofensywie, dzięki czemu udało im się objąć prowadzenie 8:5. Choć Legionovia starała się zmniejszyć ten dystans, co udało im się osiągnąć, zbliżając się na 1 punkt, tak nie udało im się tego wykorzystać. Po stronie łodzianek błyszczała m.in Veronica Jones-Perry, dzięki czemu gościnie powiększyły swoją przewagę aż do 6 punktów, przy stanie 19:13. Spokój i kontrola nad meczem pozwoliły biało-czerwono-białym utrzymać ten dystans do końca drugiej partii, którą łodzianki wygrały.

Forma obydwu zespołów niedzielnego wieczora była istną sinusoidą, czego potwierdzeniem mógł być trzeci set, w którym to siatkarki Legionovii ponownie zaczęły dobrze wyglądać na boisku. Szybko udało im się wypracować przewagę nad biało-czerwono-białymi, które musiały odrabiać cztery punkty straty do gospodyń. Zawodniczki spod herbu przeplatanki próbowały podjąć rękawicę z legionowiankami, jednak tym razem szwankowało u nich wykończenie, przez co nie były w stanie poprawić swojej sytuacji. Ta robiła się coraz gorsza, gdyż wkrótce gospodynie cieszyły się już siedmioma punktami przewagi, przy wyniku 14:7. W momencie, kiedy na tablicy wyników widniał rezultat 20:12 wydawało się, że ełkaesianki niewiele już zrobią w tej partii, jednak udało im się zmniejszyć dystans do rywalek, przy stanie 23:18. Ostatecznie niewiele im to dało, gdyż Legionovia zachowała nerwy ze stali i doprowadziła set do zwycięskiego zakończenia.

Czwarta partia to znów zmiana dyspozycji obydwu drużyn – tym razem skorzystał na tym ŁKS, który lepiej wszedł w seta, obejmując prowadzenie przy stanie 6:4. Legionowianki nie zamierzały jednak oddać punktu bez walki i po chwili to one cieszyły się z prowadzenia 8:7. Tym razem ełkaesianki nie przejęły się trudniejszą sytuacją i ponownie wróciły do pozycji, z której to one rozdawały karty – objęły ponownie prowadzenie i zaczęły je konsekwentnie powiększać. Nie utrudniała im tego postawa gospodyń, które nie mogły sforsować ich bloku, tracąc już siedem oczek do biało-czerwono-białych przy stanie 18:11. Napędziło to łodzianki, które nie dały sobie wytrącić przewagi z ręki i zamknęły partię, zwyciężając ją do 18.

Po raz kolejny w niedzielny wieczór, spotkanie TAURON Ligi kończyło się tie-breakiem. Lepiej weszły w niego zawodniczki Legionovii, które szybko wyszły na prowadzenie i utrzymały je aż do zmiany stron, przy stanie 8:6. W drużynie „Wiewiór” wyróżniały się Weronika Sobiczewska wraz z Veronicą Jones-Perry, a ełkaesianki mimo przeciwności doprowadziły do wyrównania 10:10. Od tego momentu rozpoczęła się wymiana oczko za oczko, która potrwała aż do rezultatu 13:13. W pojedynku na żelazne nerwy niestety wygrały tym razem rywalki łodzianek, które za sprawą Giselle Silvy Franco zamknęły spotkanie wynikiem 15:13.

IŁ Capital Legionovia Legionowo – ŁKS Commercecon Łódź 3:2
(25:18; 19:25; 25:20; 18:25; 15:13)

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:51 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(658): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents() #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig() #2 {main} thrown in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 51

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0