Brąz nie dla Polek. Złoto Lazović!

Wraz z niedzielnym finałem zakończyły się emocje związane z Mistrzostwami Europy siatkarek. W meczu o brąz Polki uległy Włoszkom, a w wielkim finale Serbia pokonała Turcję.

Przed meczem o trzecie miejsce polscy kibice mogli być pełni nadziei. Wszak czekała nas powtórka z meczu grupowego. Wcześniej Polki tryumfowały nad Włoszkami 3:2, jednakże w meczu o brąz praktycznie nie miały nic do powiedzenia. Gładka wygrana Włoszek, do 23, 20 i 24, zapewniła im brąz, a Polki zepchnęła na czwarte miejsce czempionatu.

Dla kibiców Łódzkiego Klubu Sportowego po finale przyszło jednak otarcie łez. Sztuka, która nie udała się Aleksandrze Wójcik oraz Klaudii Alagierskiej udała się nowej zawodniczce ŁKS Commercecon Łódź – Katarinie Lazović. Nowa przyjmująca mistrzyń Polski, wraz z reprezentacją Serbii, zajęła najwyższe miejsce na podium!