NewsPiłka Nożna

Znamy już wszystkie zespoły przyszłego sezonu Fortuna 1. Ligi

W niedzielę wyjaśniły się już ostatnie wątpliwości dotyczące tego, jakie zespoły wezmą udział w najbliższym sezonie Fortuna 1. Ligi. Po finałach baraży na zapleczu Ekstraklasy i w II Lidze, wiemy już, że ostatnim beniaminkiem przyszłych rozgrywek I Ligi będzie Ruch Chorzów, zaś na tym samym poziomie rozgrywkowym pozostanie Chrobry Głogów, któremu nie udało się pokonać Korony Kielce.

W półfinałach baraży Arka Gdynia i Odra Opole musiały uznać wyższość Chrobrego Głogów i Korony Kielce. Pomiędzy tymi zespołami w niedzielny wieczór rozegrało się emocjonujące spotkanie, które po dogrywce ostatecznie wygrały „Scyzory” i to właśnie zespół z Kielc zagra w przyszłym sezonie w Ekstraklasie. Na zapleczu najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej pozostanie zaś Chrobry Głogów.

Arka Gdynia – Chrobry Głogów 0:2 

Bramki: Piła 41′, Lebedyński 71′

Korona Kielce – Odra Opole 3:0

Bramki: Podgórski 6′, Frączczak 31′, Podgórski 39′

Korona Kielce – Chrobry Głogów 3:2

Bramki: Frączczak 18′, Frączczak 64′ (k.), Kiełb 119′ Lebedyński 38′, Rzuchowski 39′

W II Lidze swoje półfinałowe mecze barażowe wygrały Ruch Chorzów i Motor Lublin, które pokonały odpowiednio Radunię Stężyca i Wigry Suwałki. W finale to gospodarze z Chorzowa okazali się górą i pewnie pokonali piłkarzy prowadzonych przez Marka Saganowskiego. W związku z tym, to Ruch zagra w przyszłym sezonie w I Lidze, zaś Motor pozostanie na trzecim poziomie rozgrywkowym.

Ruch Chorzów – Radunia Stężyca 1:0

Bramka: Szczepan 118′

Wigry Suwałki – Motor Lublin 0:4

Bramki: Swędrowski 9′, Firlej 25′, Sędzikowski 57′, Moskwik 72′

Ruch Chorzów – Motor Lublin 4:0

Bramki: Mokrzycki 7′ (k.), Szczepan 26′, Szczepan 68′, Szczepan 84′

 

Po rozegraniu baraży w I Lidze i II Lidze znamy już komplet drużyn, które wezmą udział w sezonie 2022/23 Fortuna 1. Ligi:

1. ŁKS Łódź

2. Arka Gdynia

3. Bruk-Bet Termalika Nieciecza

4.Chojniczanka Chojnice

5. Chrobry Głogów

6. GKS Katowice

7. GKS Tychy

8. Górnik Łęczna

9. Ruch Chorzów

10.Odra Opole

11. Podbeskidzie Bielsko-Biała

12.Puszcza Niepołomice

13.Resovia Rzeszów

14. Sandecja Nowy Sącz

15. Skra Częstochowa

16. Stal Rzeszów

17. Wisła Kraków

18. Zagłębie Sosnowiec

Fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119