Piłka Nożna

Zapowiedź sparingu z Lechem Poznań

Piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego, co prawda, w ten weekend odpoczywają od Fortuna 1. Ligi, ale nie oznacza to, że czeka ich odpoczynek od futbolu. O godzinie 13 Ełkaesiacy rozegrają wyjazdowy mecz kontrolny z Lechem Poznań, który ma przygotować ich na zbliżające się ważne starcia.

ŁKS w ten weekend nie weźmie udziału w 12. kolejce Fortuna 1. LigiChrobry Głogów, z którym łodzianie mieli zetrzeć się w poniedziałek, zawnioskował o przełożenie meczu, ze względu na powołanie jednego z ich zawodników do kadry młodzieżowej reprezentacji Polski. Sztab Kibu Vicuñi nie ma zamiaru poświęcić tego czasu wolnego jedynie na treningi. Tak, jak szkoleniowiec Łódzkiego Klubu Sportowego przyznał na konferencji prasowej po meczu z Zagłębiem Sosnowiec, jego piłkarze potrzebują pozostać w rytmie meczowym. Co ważniejsze, będzie to szansa dla piłkarzy wracających po kontuzji na złapanie bezcennych dla nich minut spędzonych na boisku. Na murawie stadionu Lecha Poznań najprawdopodobniej zobaczymy m.in Nacho Monsalve, wracającego po prawie 8 tygodniach przerwy spowodowanej przez kontuzję. Szansę na powrót do grania mają także m.in Adam MarciniakJavi Moreno czy Stipe Jurić. Nie można także zapominać o zawodnikach, którzy powrócili już do zespołu po wyleczeniu urazów, jednak w ostatnich meczach nie byli przygotowani do nich na 100%. Mowa tutaj m.in o Ricardinho czy Pirulo. Dla Ełkaesiaków sparing ten będzie ostatnią szansą na przećwiczenie „na żywo” innych wariantów taktycznych, przed kolejnymi ligowymi starciami z rywalami ze szczytu tabeli.

Sparingpartner Ełkaesiaków, Lech Poznań, zdecydowanie zaliczył dobre wejście w sezon. Poznaniacy znajdują się aktualnie na szczycie tabeli Ekstraklasy, z 21 punktami na koncie, zdobytymi w 10 spotkaniach. Dla „Kolejorza” mecz kontrolny z ŁKS-em będzie ostatnim przygotowaniem przed spotkaniem z aktualnym mistrzem Polski, Legią Warszawa. Trener Skorża nie będzie mógł postawić w sparingu z łodzianami na najsilniejszą jedenastkę. Zabraknie m.in Lubomira ŠatkiJakuba KamińskiegoFilipa Marchwińskiego oraz Michała Skórasia, powołanych na zgrupowania reprezentacji. Ełkaesiacy będą mogli spotkać się ze swoim byłym kolegą z szatni, Danim Ramirezem. Hiszpan w tym sezonie walczy o miejsce w składzie z będącym w świetnej formie Portugalczykiem, Joao Amaralem.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13 w Poznaniu, jednak sparing będzie zamknięty zarówno dla publiczności, jak i mediów.

Fot. Artur Kraszewski