Fortuna 1. LigaPiłka NożnaWypowiedzi

Wojciech Stawowy: Stworzyliśmy sobie zbyt mało sytuacji bramkowych

Trener Łódzkiego Klubu Sportowego na pomeczowej konferencji prasowej stwierdził, że jego zespół w starciu z Radomiakiem stworzył sobie zbyt mało sytuacji bramkowych, aby wywieść korzystny wynik z Radomia. W drużynie z Łodzi zabrakło także strzałów z dystansu i akcji oskrzydlających. 

– Chcę pogratulować drużynie Radomiaka zwycięstwa. Było to dla nas trudne spotkanie. Praktycznie przez cały mecz drużyna gospodarzy nastawiła się na grę z kontry. Grała głęboko w defensywie. My musieliśmy przez całe spotkanie przebijać się przez ten dobrze zwarty blok defensywny. Nie robiliśmy tego dobrze. Za mało było akcji oskrzydlających z naszej strony i dośrodkowań. A przede wszystkim uderzeń z dystansu. Przy tak szczelnie grającej obronie tych rozwiązań trzeba było szukać zdecydowanie więcej. Drużyna gospodarzy nastawiła się na kontratak i te kontry były groźne, choć nie przynosiły one sytuacji bramkowych, po za tą w drugiej połowie, gdzie piłka trafiła w poprzeczkę. No i ten rzut karny. To była konsekwencja w grze i konsekwencja w obranej taktyce na dzisiejsze spotkanie. To przyniosło dziś rywalowi sukces i trzy punkty – powiedział trener na pomeczowej konferencji.

– Uważam, że po przerwie graliśmy bardzo podobnie jak w pierwszej połowie. Cały czas byliśmy w ataku pozycyjnym. Drużyna gospodarzy nisko broniła. Przede wszystkim zabrakło strzałów i akcji oskrzydlających, aby tą obronę rozerwać. Z każdą minutą ta nasza gra nie przynosiła efektów, w postaci sytuacji bramkowych. To było takie usypianie się w swojej grze. Do skuteczności nie można mieć zastrzeżeń, bo sytuacji bramkowych stworzyliśmy sobie bardzo mało. Bardzo mało było uderzeń i tych sytuacji, które można zamienić na bramkę. Można mieć uwagi do tego jak rozgrywaliśmy piłkę przy szczelnie broniącym rywalu – zakończył.

Trener Stawowy dodał również, że zmiana Adriana Klimczaka na Macieja Wolskiego w przerwie spotkania, była spowodowana żółtą kartką, którą otrzymał ten pierwszy już na początku spotkania.

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119