TAK TO ROBI REPREZENTACJA ŁODZI! ŁKS Łódź – Pogoń Szczecin 1:0

Piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego wygrali z Pogonią Szczecin 1:0, w ramach 5. kolejki PKO BP Ekstraklasy po bramce w ostatniej minucie przez Hotiego! Dla Łodzian jest to drugie zwycięstwo w tym sezonie, dzięki czemu ełkaesiacy plasują się na 10 miejscu. 

Początek spotkania dla reprezentacji Łodzi zapowiadał się obiecująco. Kay Tejan świetnie wyłuskał piłkę od obrońcy Pogoni, podając ją następnie do Pirulo. Niestety, to podanie okazało się niewystarczająco celne. Biał0-czwewrono-biali prezentowali wysoką aktywność. Ofensywna gra była wyjątkowo dynamiczna, ale z biegiem czasu Pogoń przejęła kontrolę nad meczem, stopniowo przesuwając grę coraz bliżej pola karnego łodzian.P

ierwszą klarowną okazję mieli Rycerze Wiosny. W 26. minucie Pirulo ruszył skrzydłem i znalazł się w sytuacji 1 na 1 z bramkarzem. Jednak Bartosz Klebaniuk zachował czujność i nie dał się zaskoczyć, nie dopuszczając do straty bramki. Pod koniec pierwszej połowy nie wydarzyło się już szczególnego, a tablica wyników pokazywała bezbramkowy remis.

Druga część spotkania od gwizdka toczyła się głównie w środku pola. Bliski błędu w 56. minucie był Bartosz Klebaniuk, ale podopiecznym Kazimierza Moskala zabrakło odrobiny szczęścia, by otworzyć wynik tego pojedynku. W 69. minucie, po strzale Rafała Kurzawy, piłka niefortunnie odbiła się od Aleksandra Bobka, trafiając prosto pod nogi zawodnika rywala. Na szczęście dla ŁKS-u, zawodnicy Pogoni nie wykorzystali tej okazji. W 73. minucie arbiter podyktował rzut karny dla Łódzkiego Klubu Sportowego, jednak po analizie wideo (VAR), cofnął swoją decyzję.

Mimo to reprezentacja Łodzi nie poddała się i, podobnie jak w meczu z Koroną Kielce, ełkaesiacy zdobyli bramkę w ostatniej akcji meczu. Dzięki fenomenalnemu uderzeniu Hotiego, łodzianie sięgnęli po kolejne cenne 3 punkty!

ŁKS Łódź – Pogoń Szczecin 1:0 (0:0)
Bramki: Hoti 90+7′

ŁKS Łódź: Aleksander Bobek – Kamil Dankowski, Adrien Louveau, Nacho Monsalve, Marcin Flis, Piotr Głowacki (90′ Artemijus Tutyskinas), Jakub Letniowski (71′ Engjell Hoti), Michał Mokrzycki, Dani Ramirez (90′ Piotr Janczukowicz), Pirulo (90′ Maciej Śliwa), Kay Tejan (71′ Stipe Jurić).

Pogoń Szczecin: Bartosz Klebaniuk – Linus Wahlqvist, Danijel Loncar, Wojciech Lisowski (67′ Leo Borges), Leonardo Koutris, Alexander Gorgon (86′ Yadegar Rostami), Joao Gamboa (67′ Rafał Kurzawa), Luka Zahovic (77′ Adrian Przyborek), Vahan Bichakhchyan, Kamil Grosicki, Efthymios Koulouris (86′ Mariusz Fornalczyk).